4 Aralık 2016 Pazar

WhatsApp Artık Bu Telefonlarda Çalışmayacak !

WhatsApp, mesajlaşma konusunda artık başlı başlına bir uygulama oldu. WhatsApp üzerinden mesajlaşan kullanıcıların, WhatsApp üzerindeki ekstra özellikleri kullanabilmesi için cihazının da bu özelliklerin sistem ihtiyaçlarını karşılayabiliyor olması lazım.

" Amann ya ne gerek var yeni telefona, mesaj atsın yeter " diyen anti-telefoncuları üzecek bir haber oldu bu haber. Çünkü artık eski işletim sistemine sahip telefonlar üzerinden mesajda atamayacaksınız.

WhatsApp'dan gelen bir açıklamaya göre iPhone 3G ve bazı Android telefonlarda artık WhatsApp uygulaması çalışmayacak. WhatsApp adlı mesajlaşma uygulaması bu cihazlarda 2017 Haziran'dan itibaren çalışmayacak. WhatsApp uygulaması Haziran 2017'den itibaren şu cihazlarda çalışmayacak; BlackBerry OS, BlackBerry10, Nokia S40, Nokia Symbian S60 ve Android 2.1 ve 2.2 işletim sistemlerinde çalışmayacak. Ayrıca iPhone 3GS ve iOS 6 kullanan cihazlar ile beraber Windows Phone 7 işletim sahipleri de WhatsApp kullanamayacaklar.

Kademeli olarak hizmetini durduracak olan WhatsApp, bu yıl sonuna kadar Android 2.1 ve Android 2.2; Windows Phone 7 iPhone 3GS / iOS 6 cihazlarda kullanılamayacak. Haziran 2017’den itibaren WhatsApp hizmeti alamayacağı duyurulan cihazlar BlackBerry, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 olarak listelendiler.

whatsapp çalışmayacak

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon