6 Aralık 2016 Salı

Telefonumun Sesi Çıkmıyor - Ses Karşı Tarafa Gitmiyor Sorunu Çözümü

Ceplerimizdeki telefonlarımız her ne kadar akıllı olsa da, kendi sorunlarını çözecek kadar akıllı olamadılar. Bizim kontrolümüzde olan bu telefonların sorunlarını da bizim fark edip çözmemiz gerekmekte. Bazı Akıllı telefonlarda özellikle Samsung, Sony gibi cihazlarda telefonumun sesi çıkmıyor, az çıkıyor veya arama esnasında ses karşı tarafa az gidiyor sorunları sıkça dile getirilmekte.

Akıllı telefonların üst kısımlarındaki hoparlör kısmında ufak bir tül perde tarzı koruma olur. Bunun genel amacı hoparlöre karşı gelebilecek zararları bertaraf etmek içindir ancak bu ufak tül perde yüzünden bazen sesi net alamayabilirsiniz. Hoparlör kısmına zamanla yerleşen toz vb şeyler bu kısmın dolmasına neden olur ve bu da otomatikmen sesi net algılayamamanıza neden olur.

Telefonum karşı tarafa az gidiyor

Telefonumun Sesi Az Çıkıyor, Neden ? ( ÇÖZÜM )


Öncelikle telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama bu soruna neden olabileceğini hatırlatmak isteriz. Özellikle iyi bir uygulama geliştiricisi tarafından yayınlanmayan uygulamalar her zaman telefonunuzu riske atabilir. Hele birde Play Store dışından APK yolu ile yüklendi ise daha da zararlı olacaktır.

Android 6 ile gelen Play Store uygulama izinleri artık can kurtarıcımız oldu diyebiliriz. Android 6 kullanıyorsanız uygulama yükledikten sonra ayarlar kısmından izinleri devre dışı bırakabilirsiniz. Ama Android 6 altında bir Android versiyonu kullanıyorsanız bu izinler konusunda dikkatli olmalısınız. Bu sesi az gelme olayı ne zaman başladı ise o tarihe yakın bir tarihte yüklediğiniz uygulama veya uygulamaları silip telefonunuzu yeniden başlatın.

Bir diğer çözüm yolu ise yazılımınızı güncellemeniz. Samsung cihaz kullanıyorsanız Ayarlar kısmından sistem güncellemesi yapabilirsiniz. Sony bir cihaza sahipseniz Sony Pc Companion adlı programı indirerek onarma işlemi yapabilirsiniz.

Bu çözüm yollarından sonra sorununuz halen çözülmedi ise hard format işlemini deneyebilirsiniz. Telefonunuza format atarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Eğer formattan sonra halen sorununuz düzelmez ise maalesef sorununuz donanımsaldır. Garantiye vermeniz, garanti süreniz bitti ise tamir etmeniz yararınıza olacaktır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon