2 Kasım 2016 Çarşamba

WhatsApp Grup Bildirimlerini ve Bildirim Sesini Kapatma

WhatsApp üzerinden iletişim kurmayı tercih eden Akıllı telefon kullanıcıları, bu iletişim ağlarını tek tek kullanmak yerine grup kurarak en samimi arkadaşları ile paylaşmayı daha çok tercih ediyor. İşte bu noktada bu kişilerin yardımına WhatsApp grup kurma işlemi yetişiyor. Kendi iş arkadaşları, halı saha arkadaşları veya okuldaki samimi arkadaşları ile grup kuranlar kendilerince gülüp eğlenebiliyorlar. Ancak bazen çok mesaj geldiğinde veya kendinizi iyi hissetmediğiniz günlerde sürekli bu gruptan sesli bildirim veya bildirim çubuğunda bildirim gelmesi can sıkıcı olabiliyor ve insanı bunaltabiliyor.

Bazen o gruptan arkadaşlarınızın kalbi kırılmasın diye çıkmakta istemezsiniz :) Durum böyle olunca da ne yapıp ne edip bu grupta olmalı ama bir şekilde de duymazdan gelmeli diyenlerdenseniz WhatsApp grubu sessize alma özelliği oldukça işinize yarayacaktır.

WhatsApp grubunda en son gelen bir özellikten de laf arası bahsetmek istiyorum. Artık WhatsApp grubunda @ işaretini kullanarak kişi etiketleme yapabiliyorsunuz. Bu sayede grupta birine söyleyeceğiniz bir konu karışmamış oluyor.

WhatsApp Grup bildirimleri nasıl kapatılır ?


Grubunuz açıkken sağ üst kısımda bulunan 3 noktalı menü butonuna dokununuz. Ardından sessiz seçeneğine dokunarak Grubu sessize al kısmına ulaşınız. Burada 8 saat / 1 hafta / 1 yıl gibi seçeneklerden birini seçerek alt kısımda yer alan Bildirimleri göster tikini de kaldırarak OK diyebilirsiniz. Bu sayede grup bildirimleri sessize alınacaktır.

Daha sonra tekrar açmak isterseniz yine grubunuz açıkken sağ üstteki 3 noktalı menü butonuna basabilir ve "Sesi aç" seçeneğine dokunabilirsiniz.

Whatsapp grubu sessize alma WhatsApp grup bildirimleri kapatma

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon