29 Kasım 2016 Salı

WhatsApp Görüntülü Aramada Görüntü ve Ses Gelmiyor Sorunu

WhatsApp yaptığı güncellemelere hız kesmeden devam ediyor ve bu güncellemeler oldukça önemli yönde olmakta. WhatsApp üzerinden mesaj, belge, görüntü ve video kolaylıkla gönderebiliyoruz ancak WhatsApp üzerinde görüntülü arama olmaması oldukça büyük bir eksiklikti.

Google'ın da Google Duo adlı uygulaması mobil sektöre yönelmesi WhatsApp'ı da biraz zor durumda bıraktı. Google, Google Duo adlı uygulamasında direk olarak görüntülü arama özelliğini sundu. WhatsApp'ta bundan etkilenmiş olacak ki kısa süre içerisinde WhatsApp görüntülü arama özelliğini devreye aldı.

WhatsApp bu özelliği resmi olarak vermemişti ve kullanıcılar güncel APK dosyasını indirerek bu özelliğe ulaşabiliyordu ancak artık resmi olarak Play Store'da yer alan son sürümde bu özellik sunulmakta. Artık WhatsApp uygulaması üzerinden dilediğiniz kişiyi Görüntülü olarak arayabilirsiniz. Ancak görüntülü arama özelliği kursağında kalmış kullanıcılar var.

Whatsapp görüntülü arama çalışmıyor

 

 

WhatsApp Görüntülü aramada ses ve görüntü geç geliyor Çözüm


Öncelikle bu özellikte sorun yaşamamak için her iki tarafında internet bağlantısı iyi olmalı. İki tarafında internet bağlantısının iyi olmasının yanı sıra WhatsApp uygulamasının da güncel olması gerekmekte.

Ayrıca bu özellik yeni bir özellik olduğundan dolayı henüz tam anlamı ile performans veremiyor olabilir. Bu yüzden kısa sürede olsa beklemeniz yararınıza olabilir. Bu sorunun çözümü için WhatsApp uygulamasının güncellemesini bekleyebilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon