11 Kasım 2016 Cuma

Veri Dolaşımı Nedir? Nasıl Aktif Edilir ve Kapatılır?

Wifi olmadığı zamanlarda Akıllı Cep telefonlarımızdan Mobil Veri hizmetini kullanırız. Bu mobil veri hizmetinin aktif etmek için girdiğimiz bölümde Veri dolaşımı şeklinde bir özellikte bulunmakta. Çoğu kullanıcı "acaba açsam ne olur, ne işe yarıyor " şeklindeki soruyu kendi kendilerine sormaktalar. Bizde sizlere bu sayfamızda Veri Dolaşımı Nedir sorusunu açıklamaya çalışacağız.

Veri dolaşımı nedir

Veri dolaşımı nedir ?


Veri dolaşımı Türkiye'de operatör hizmeti veren Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi firmalar, kullanıcılarının yurt dışına çıktığında da sorun yaşamaması için sunmuş olduğu bir hizmettir. Türkiye'de kullanmış olduğu Operatör ile yurt dışına çıkan kullanıcıların yeni bir sim kartı almak yerine Veri dolaşımını aktif etmesi yeterli oluyor. Yurt dışında Veri dolaşımı özelliğini aktif ettiğiniz taktirde, tıpkı Türkiye'deymiş gibi internete girebilir, sms gönderebilir ve konuşmalar yapabilirsiniz. Tabi ki de veri dolaşımı yüksek faturalara sebep olabilir.

Veri dolaşımı Nasıl Açılır, kapatılır ?


Ayarlar > Mobil ağlar kısmına giriniz ve burada açılan pencereden Veri dolaşımı seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek ile bu özelliği aktif etmiş olursunuz, yine aynı yerden kapatabilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon