Telefon Wi-Fi-Kablosuz Ağı Görmüyor Çözümü

Telefon kablosuz wifi bağlanmıyor

Akıllı telefonlarımız hayatımıza girdiği günden beri internet ile daha fazla haşır neşir olundu. Mobil verinin bitmemesi için pek çok kişi internete bulunduğu mekanda ya da ortamda ki wi-fi ile giriş yapmaktadır. Ancak bazı telefonlarda bilinmeyen sebeplerden dolayı Wi-Fi kablosuz ağı görünmemekte ve kullanıcı bu sebepten dolayı mobil veri ile internete giriş yapmaktadır.

Android İşletim Sistemi ve iOS İşletim Sistemine sahip olan kullanıcıların pek çoğu Wi-Fi kablosuz ağı görmeme sorunu ile karşılaşmış olabilir. Peki telefonda Wi-Fi araması yapıldığında her hangi bir kablosuz ağı görmeme hatası ya da bağlanmama ile karşılaşıldığında ne yapılmalıdır?

Telefon kablosuz wifi bağlanmıyor

 

Android Telefonum Wifi Kablosuz Ağı Görmüyor çözümü

Öncelikle hatanın Wi-Fi’de mi yoksa akıllı telefonda mı olduğunu anlamak için başka cihazlarda Wi-Fi araması yapın. Eğer diğer cihazlarda Wi-Fi kablosuz ağı görüyor ise sizin cihazınızda sorun vardır ve telefonu en kısa sürede teknik servise göndermeniz gerekmektedir. Ya da Wi-Fi ayarlarınızı düzenlemeniz gerekebilir. Öncelikle telefonunuza teknik servise göndermeden aşağıda belirtilen adımlar ile Wİ-Fi ayarlarınızı yapabilirsiniz.

iPhone cihaz sahipleri Ayarlar’dan genel bölümüne ve oradan sıfırla seçeneğine tıklayarak ağ ayarlarını sıfırlayabilir. Android İşletim Sistemine sahip telefon sahipleri ise ayarlar bölümünden sıfırla bölümüne ve oradan da ağ ayarlarını sıfırlayabilir. Bu işlem sayesinde cihazınız artık Wi-Fi’yi görebilir eğer hala Wi-Fi’yi algılama sorunu varsa mutlaka telefonunuzu teknik servise vermelisiniz. Diğer cihazlarda Wi-Fi’yi algılamıyorsa mekanda ki Wi-Fi ağlarında sorun olabilir.

3 thoughts on “Telefon Wi-Fi-Kablosuz Ağı Görmüyor Çözümü

  1. gamze Reply

    benim ki t40 ve wifi ye basınca hiç açmıyo hiçbir ağ gözükmüyor ve sadece yedekle ve sıfırla var ağ sıfırlaması yok neyapmalıyım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.