Header Description

LightBlog

Breaking

16 Kasım 2016 Çarşamba

Telefon ekranındaki çizikler nasıl giderilir ?

Akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmezlerinden bir tanesi olmuş durumdadır. Binlerce lira vererek satın aldığımız akıllı telefonlarımız istemediğimiz halde bazen darbelere maruz kalır ve ekranında büyük küçük çizikler meydana gelebilir. Aynı şekilde telefonun arka veya yan bölümlerinde de çizikler olabilir. Bu çiziklerin büyüklüğüne göre garantisi devre dışı kalabileceği gibi satılırkende fiyatında büyük indirim yapılması istenebilir.

Peki telefonların ekranlarında bulunan çizikler nasıl giderilir? Sizler için yaptığımız araştırma doğrultusunda çiziklerin nasıl giderileceğini adım adım anlatacağız. Genel olarak çözüm alınsa da bazı durumlarda malesef çizikler gitmeyebilir.

Telefon ekranındaki çizikler nasıl giderilir

Bebek Pudrası
Her yerde satılan bebek pudralarını pek çok kişi bilmektedir. Bu pudraya bir miktar su ekleyerek krem gibi olana kadar karıştırın. Krem kıvamını elde ettikten sonra dairesel şekilde çizik olan bölgeye uygulayınız. Uygulamanızı tamamladıktan sonra temiz bir bez ile ekranınızı silin.

Araba Çizik Kremi
Günümüzde arabaların çiziklerini giderebilmek için pek çok kalem ve krem çeşitleri çıkmıştır. Bu krem veya kalemi temin ettikten sonra ekranınıza yavaşça uygulayın. Uygulamanın sonunda çiziklerin gittiğini ya da azaldığını göreceksiniz.

Zımpara Yöntemine Dikkat
Zımpara ile ekran çiziklerinin giderilebileceği belirtilmektedir. Aslında doğru bir bilgidir ancak ekranınızın daha da kötü olabileceğini unutmayın bu yüzden bu yöntemi arka kasa için tavsiye ediyoruz.

Diş Macunu
Hemen bakkaldan bir diş macunu alıp temiz bir beze sürebilirsiniz. Bu bezi ekranınıza bir süre boyunca dikkatli şekilde sürüp yine temiz bez ile ekranınızı siliniz. Bu yapacağınız işlem ile de ekran çizikleri yok olacaktır.