14 Kasım 2016 Pazartesi

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Günümüzde artık reelden alışveriş yapan kişi sayısı oldukça azaldı. Hatta dükkan sahipleri de depolama alanları kiraladı ve artık satışlarını internet üzerinden yapmaya başladı. İnternet Türkiye başta olmak üzere tüm dünya da gelişmeye devam eden ve geleceğin en büyük kazanç kapılarından bir tanesi olarak görülmektedir. Günümüzde internetten elbise, gıda, döviz gibi her türlü alışverişi yapabiliyoruz. Kimi internet siteleri kredi kartı ile ödeme alırken kimileri bitcoin, paypal, havale/eft ve kapıda ödemeye kadar ödeme yöntemleri eklemektedir. Peki internetten alışveriş yapmak istiyorsak öncelikle nelere dikkat etmeliyiz?

internet alışveriş

Kredi Kartınız Kopyalanabilir

İnternetten alışveriş yaparken öncelikle sitenin güvenilir olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bundan önce ki yıllarda https:// bağlantısı olan sitelerin güvenilir olduğu düşünülmekteydi ancak bunun da yanlış bir düşünce olduğunu belirtebiliriz. Çünkü https:// bağlantısını almak için site sahipleri sadece 10 - 20 lira gibi ücret ödeyerek sitenin güvenilir olduğunu göstermektedir.

En çok dikkat etmeniz konu sitenin kurumsal mı? yoksa bireysel mi? olduğudur. Kurumsal firmalar daha güvenilir olarak bilinirken bireysel sitelerin oldukça tehlikeli olduğu bilinmektedir. Yine alacağınız ürünün piyasada bilinmeyen alışveriş sitelerinden alınması tavsiye edilmemekte olup sürekli olarak reklamlarda karşımıza çıkan ve adının herkes tarafından bilindiği mümkünse holdinglerin sahip olduğu siteleri tercih etmelisiniz. Aksi takdirde kredi kartı bilgileriniz kopyalanabilir veya elinize istediğiniz ürün yerine alakasız bir ürün gönderilebilir. Yine alışveriş yaparken siteye yapılan yorumları da mutlaka incelemelisiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon