26 Kasım 2016 Cumartesi

Instagram’da Kimseyi Takip Edemiyorum ? (Çözüm)

Instagram aracılığı ile bazı kişiler ünlü olmaya çalışmaktayken bazı kişiler yakın çevresini takip etmektedir. Bazı durumlarda Instagram tarafından ban cezaları verilmekte ve bu durum kullanıcıların canını sıkmaktadır. Örneğin pek çok kullanıcı Instagram'da kimseyi takip edemiyorum başlığını aramakta ve çözüm bulmaya çalışmaktadır.

Genel olarak Instagram'da kimseyi takip edememe hatası sunuculardan değil profillerden dolayı kaynaklanmaktadır. İşte Instagram'da neden kimseyi takip edemediğinizin cevabı.

Instagramda kimseyi takip edemiyorum

Instagram'da Neden Kimseyi Takip Edemiyorum ?


Eğer Instagram'da kimseyi takip edemediğinizi düşünüyorsanız profilinizin ceza yemiş olabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Instagram'ın güvenlik açısından bazı limitleri vardır. Örneğin bir profiliniz ile en fazla 7.500 kişiyi takip edebilirsiniz. Eğer profilinizde toplam 7 bin 500 takip ettiğiniz kişi varsa başkalarını takip etme gibi bir durumunuz yok. Bu sayede Instagram hilelerin önüne geçmeye çalışmaktadır.

Yine Instagram aracılığı ile 30 dakikada toplam 50 kullanıcı takip etmeye izin vermektedir. 30 dakika da 50'den fazla kişiyi takip etmek isterseniz 50. kişiden sonra hiç kimseyi takip edemezsiniz ve 30 dakikalık sürenin bitmesini beklemeniz gerekmektedir. 30 dakikalık süre bitmediği sürece 51. kişiyi takip edemezsiniz. Bu gibi durumlarda ceza sürelerini bilmeniz ve Instagram'da ceza sürenizin dolmasını beklemeniz gerekmektedir aksi takdirde kimseyi takip edemezsiniz.

Instagram oldukça büyük bir sosyal paylaşım uygulaması olduğu için sunucudan kaynaklanan takip edememe hataları ile pek fazla karşılaşmazsınız ancak yine de aralıklarla sunucuda ki hatalar nedeni ile kimseyi takip edemiyor olabilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:

  1. Ben 1 kez instagram tarafindan engellendim. 2 3 gun sonra engel kalkti.. Bu sefer 2. Defa engellendim bisi olur mu??

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon