7 Kasım 2016 Pazartesi

Instagram Hikayeye Galeriden Fotoğraf Nasıl Eklenir ?

Instagram Hikayeye Galeriden Fotoğraf

Facebook'un Instagram'ı satın alması ile birlikte Instagram uygulaması sıradanlıktan kurtulduk ve art arda gelen güncellemeler ile değişik bir yapıya büründü. Bu değişikliklerin en büyüğü tasarım ve renk değişimi ile yaşanırken buna Instagram hikayeler özelliği de eşlik etti.

Instagram hikayeler özelliği tamamen Snapchat Stories'den özenilmiş bir özelliktir. Instagram hikayeler kısmına fotoğraf attığınızda 24 saat boyunca arkadaşlarınızın ana sayfasında üst kısımda durur ve 24 saat sonra otomatik olarak silinir. Bu hikayelerinize kimlerin baktığını da görebilirsiniz. Ancak bu hikayeler kısmına daha önce çekmiş olduğuz fotoğrafı atmak isteyen kullanıcılar olabilir ve bu istek karşısında da " Instagram hikayeye Galerinde fotoğraf ekleme " konu başlığı geliyor.

Instagram hikayeye eski fotoğraflar galeriden nasıl eklenir ? ( VİDEOLU ANLATIM )Instagram Hikayeye Galeriden Fotoğraf ekleme nasıl yapılır ?


Instagram hikaye ekleme kısmına ulaştığınızda hikaye ekleme kısmında iken ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırma hareketi yaparsanız galerinizdeki fotoğraflar çıkacaktır. Buradan galerinizdeki fotoğrafları ekleyebiliyorsunuz ancak bir sorun var. Sadece 24 saat içerisinde çekmiş olduğunuz fotoğraflar listelenmekte. 24 saatten önce çektiğiniz ve galeride bulunan fotoğrafı, Instagram hikayenize eklemek istiyorsanız buna da çözüm yollarımız var.

İlk olarak farklı bir telefon var ise o telefon ile fotoğrafınızın resmini çekebilirsiniz ama bu kalitesiz bir seçenek olacaktır.

Bir diğer en sağlıklı yöntem ise galeriden bu fotoğrafınızı açıp ekran görüntüsünü almak. Ekran görüntüsünü aldıktan sonra Instagram hikayenize ekleyebilirsiniz. ( Aldığınız ekran görüntüsü 24 saat içerisinde kabul edilecektir Instagram tarafından )

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

6 yorum:

 1. Çok güzel oldu çok faydalandim

  YanıtlayınSil
 2. Ben ekran görüntüsü alıp yapıyordum eski telefonum S4 mini ile ancak şimdi Lenovo S90 ile bu işlemi yapamıyorum. Çok büyük çıkıyor fotoğraf ve kabul etmiyor. Fotoğrafı tekrardan boyutlandirarak denedim yine olmuyor.

  YanıtlayınSil
 3. Kdkdkskdö djdjsş9 Haziran 2017 15:16

  Teşekkürler

  YanıtlayınSil
 4. İphone 7 plus ım var. Ve hikayemde eskiden görünen galeri işareti çıkmıyordu delirmek üzereydim. Burada yazılanlardan faydalandım. Teşekkürler. Fakat Arkadaş burada hikayemdeyken yukarıdan aşağı kaydırırsanız galeri fotoğrafları çıkar dedi ama bende olmadı. Ben de tam tersi istikamette, yani aşağıdan yukarı kaydırma hareketi yaptım oldu. Bilginize...

  YanıtlayınSil
 5. İphone 7 plus ım var. Ve hikayemde eskiden görünen galeri işareti çıkmıyordu delirmek üzereydim. Burada yazılanlardan faydalandım. Teşekkürler. Fakat Arkadaş burada hikayemdeyken yukarıdan aşağı kaydırırsanız galeri fotoğrafları çıkar dedi ama bende olmadı. Ben de tam tersi istikamette, yani aşağıdan yukarı kaydırma hareketi yaptım oldu. Bilginize...

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon