1 Kasım 2016 Salı

Instagram Hikayeleri Nasıl İndirilir, Kaydedilir ?

Instagram, logo değişiminden sonra değişimlerine hız kesmeden devam etti ve yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya devam etti. Bu yeni sunmuş olduğu özelliklerden birisi de Snapchat uygulamasından tanıdığımız Hikayeler ( Stories ) özelliğidir.

Instagram hikayeler ile 24 saat süren bir gönderi paylaşımı yapabilirsiniz. Telefonunuzdan o an çektiğiniz veya 24 saat içerisinde çektiğiniz fotoğrafları hikayenize koyabilir, üzerine çizim yapabilir, metin yazabilir ve istediğiniz emojileri koyabilirsiniz. Tabi bu hikayeler 24 saat sürdüğü için kullanıcılar çoğu zaman görmeyebilir ve hikayeler kısa sürdüğü içinde hikayeyi tam anlamı ile göremeyebiliyor.

Instagram hikayeleri artık sadece kişilerin ana sayfalarında değil, tüm Instagram kullanıcılarına gözükmekte. Instagram Search arama kısmında artık son hikayelerde görünmekte. Bu özellik sayesinde kullanıcıların hikayeleri daha çok kişiye erişebilecek. Instagram hikayesinde fotoğraf var ise direk ekran fotoğrafı alarak o an ki hikayeyi kaydetmiş olursunuz ancak eğer video var ise ne yapacaksınız ?

Instagram hikaye indirme

Kendi Instagram hikayemi nasıl kaydedebilirim ?


Hikayenizi oluşturduktan sonra paylaşmadan önce sağ altta yer alan indir ikonuna dokunarak galerinize kaydedebilirsiniz.

Başkasının Instagram hikayesindeki Fotoğraf ve Video Nasıl indirilir ?


Instagram hikaye indirme, Instagram hikayedeki fotoğrafı kaydetme gibi sorular bu özelliği takip eden kullanıcılar tarafından sıkça dile getirilmeye başlandı. Bu hikayeleri indirmek için Instagram içerisinde herhangi bir ipucu veya özellik yok. Ancak Chrome eklentisi ile bu sorunu çözebilirsiniz. Chrome IG Story eklentisi size yardımcı olacaktır.

İlk olarak buraya tıklayarak eklentiyi tarayıcınıza kurun ve tarayıcınızdan instagram.com adresine giriş yapın. Eklenti kurulu olduğunda instagram.com adresinde üst kısımda hikayeler çıkacaktır. Bu hikayelere sağ tık > Download yaparak hemen indirebilirsiniz. İndirme işlemini bilgisayarınıza yapabilir ve daha sonra dilerseniz bilgisayarınızdan telefonunuza atabilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon