22 Kasım 2016 Salı

Instagram'da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram her geçen gün gelen güncellemeler ile iyileşmeye devam ediyor. Tasarım açısından oldukça iyi tasarlanan Instagram'a hikaye bölümünün eklenmesi ile kullanıcılardan oldukça iyi tepkiler gelmişti. Facebook, sahibi olduğu pek çok uygulamaya canlı yayın özelliği getirerek Twitter'ın sahibi olduğu Periscope'u geçmeye çalışmaktadır.

Her ne kadar Periscope kullanan kişiler hala uygulamayı akıllı telefonlarından silmemiş olsa da Facebook'a ve diğer uygulamalara canlı yayın özelliğinin gelmesi ile Periscope kullanıcı sayısı biraz da olsa azalmış gibi görünüyor. Bizde bu sayfamızda sizlere Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır konusundan bahsedeceğiz.

instagram canlı yayın nasıl yapılır

Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır?


GÜNCELLEME // 25 ocak 2017

Instagram canlı yayın özelliği Türkiye için kullanıma açıldı. Kullanıcılara Play Store üzerinden gelen güncelleme ile bu özelliğini sunan Instagram, bu özelliğini Periscope'dan özenmiş gibi. İlk olarak Hikayeler özelliği ile değişikliğe giden Instagram, bu stories özelliğini de Snapchatten kopyalaması ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Instagram Canlı yayın yapma


İlk olarak uygulamayı Play Store veya Appstore üzerinden son sürümüne güncellemeniz gerekmekte. Gerekli güncelleme işlemini başlattıktan sonra tıpkı hikaye ekler gibi işleme başlamanız gerekmekte. Instagram giriş ekranında sol üstte yer alan + butonuna dokunun ve açılan ekranda sola kaydırma işlemi yaparak CANLI sekmesine ulaşın. Burada dilerseniz ön kameranız dilerseniz de arka kameranız ile canlı yayını başlatabilirsiniz.

Instragram canlı yayın özelliği telefonuma gelmedi diyen kullanıcılar var ise, buradaki adresten en son sürümü APK olarak telefonuna kurabilir.

Instagram canlı yayın nasıl yapılır Instagram canlı yayın nasıl yapılır

Instagram Canlı Yayın Nasıl Kaydedilir ?


Eklenecektir ...

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon