27 Kasım 2016 Pazar

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu

Akıllı telefonlar ya da tabletler aracılığı ile sosyal medya uygulaması olan Instagram'a girerken ya da girdikten sonra bilinmeyen bir ağ hatası oluştu mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Bu mesajdan dolayı Instagram'a bazen giremeyebilir ya da uygulamadan atılabilirsiniz. Peki bilinmeyen bir ağ hatası oluştu hatası nedir? Bu hata nasıl giderilir? İşte yanıtı.

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu sorunu nasıl çözülür ?


Instagram'a girerken ya da kullanım sırasın da bilinmeyen bir ağ hatası oluştu mesajı ile karşılaştıysanız aklınıza ilk olarak internetiniz ile alakalı olduğu gelmelidir. Bulunduğunuz konumda internetiniz çekmiyor ise Instagram uygulamasında bilinmeyen bir ağ hatası oluştu uyarısı gelebilir. Yine bağlantı hataları ya da internet kopukluklarından dolayı aynı uyarı hatası gelebilir.

Bu gibi durumlarda yoksay seçeneğine bastıktan sonra uygulamayı kapatıp internetinizin çekip çekmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer bulunduğunuz ortamda güçlü sinyal alan Wi-Fi varsa ona bağlanarak Instagram uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Bu sayede ekranınıza sürekli olarak bilinmeyen bir ağ hatası oluştu yazısı gelmeyecektir.

Wi-Fi ile giriş yapma imkanınız yoksa telefonunuzun internet ayarları bölümünden 2G, 3G ve 4,5G seçeneklerini teker teker deneyerek Instagram'a birde bu şekilde girmeye çalışın. Bu şekilde de Instagram'a girdiğinizde hala bilinmeyen bir ağ hatası oluştu hatası ile karşılaşıyorsanız DNS ayarlarınızı değiştirin. DNS ayarlarınızı değiştirdikten sonra Instagram'a tekrar giriş yapın. Bu adımları uygulayarak Instagram'da çıkan bilinmeyen bir ağ hatası oluştu uyarısını tekrar almamayı sağlayabilirsiniz.

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon