29 Kasım 2016 Salı

Instagram'da Artık Ekran Görüntüsü Alınca Karşı Tarafa Bildirim Gidecek !

Instagram uygulaması fotoğraf paylaşmayı sevenler için oldukça tercih edilen bir uygulama. Manzara fotoğrafı veya anı yakalamayı sevenlerin objektiflerine yansıyan fotoğrafları paylaştığı Instagram, özellikle Facebook'un satın almasıyla birlikte birçok yeniliğe kavuştu. Bu yeni özellikler arasına Snapchat uygulamasından aşina olduğumuz ekran görüntüsü alınca bildirim gitme özelliği geldi.

Instagram her ne kadar fotoğraf paylaşma platformu olsa da, kullanıcıların birbirleriyle mesajlaşabileceği DM sistemi de bulunmakta. Bu DM sistemi üzerinden birbirlerine mesaj atabilen kullanıcılar diledikleri zamanda bu mesajlarının üzerine dokunarak bu mesajı silebiliyor. Bu sayede mesajlarınızın arşivlenmesini önleyebiliyorsunuz.

Ancak Instagram'a kısa süre sonra gelecek olan güncelleme ile beraber DM kısmının ekran görüntüsünü aldığınız taktirde karşı tarafa bildirim gidecek. Bu sayede konuştuğunuz kişinin, sizinle olan konuşmasının ekran görüntüsünün alınıp dağıtılmasının önüne geçilmiş olacak. Bu bildirim gelmiş olsa bile ne gibi bir önlemler alabileceğiniz hakkında en ufak bir fikrim yok ancak yinede Instagram yaptıysa vardır bir bildiği : ) DM sistemi yerine kişinin fotoğrafını ekran görüntüsü alınca bildirim gitmesi daha iyi olurmuş.

Bu özellik resmi olarak geldiği taktirde ekran görüntüsü alınca bildirim gitmesi nasıl önlenir başlıklı makalemizi size sunacağız.

Instagram ekran goruntusu bildirim

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon