iCloud Saklama Alanı Nasıl Temizlenir ?

hafızası dolan icloud saklama alanı yükseltme

Apple’nin iPhone modelleri için sunmuş olduğu iCloud özelliği sayesinde telefonunuzun hafızasını yükseltebilir ve depolama alanı ile önemli belgeleri buraya taşıyabilirsiniz. Pek çok dosyayı iCloud hesabınıza yükleyebileceğiniz gibi yine cihazınızın yedeğini iCloud’a yükleyebilir ve fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde aynı dosyaları tekrar telefonunuza alabilirsiniz.

Ancak Apple kullanıcıları için ücretsiz olarak 5 GB dosya hakkı vermektedir. Bundan sonra ki her artırma için Apple’a aylık ödeme yapmanız gerekmektedir. Sadece birkaç lira ile iCloud saklama alanınızı 50 GB artırabilirsiniz. Cihazların yedeklemeleri, dosyalar, resimler, rehber ve mailler derken bir süre sonra iCloud saklama alanı dolabilir. Peki bu durumda saklama alanında ki veriler nasıl silinir.

hafızası dolan icloud saklama alanı yükseltme

Hafızanızı Kontrol Ediniz

Öncelikle iCloud saklama alanınızın hafızasını kontrol etmeniz ve ne kadar boş alanın kaldığını öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için öncelikle Ayarlara tıkladıktan sonra iCloud ve Saklama Alanı seçeneklerine giriniz. Bu alandan sonra Alanı Yönet seçeneği sayesinde ne kadarlık boş hafızanın kaldığını rahatlıkla sorgulamış olursunuz.

Eğer iCloud’da bulunan ve saklama alanını dolduran yedekleri silmek istiyorsanız yukarıda ki adımları yaptıktan sonra karşınıza çıkan seçeneklerden cihazınızın adına basın. Gelen ekranda yedek almasını istediğiniz uygulamaya basın ve eski yedekleri silin.

iCloud’da bulunan dosyaları silmek istiyorsanız. Aylardan iCloud’da girin. Daha sonra Saklama Alanı ve Alanı Yönet Seçeneğine basınız. Bu adımdan sonra iCloud Drive’i açarak istediğiniz tüm dosyaları silebilirsiniz.

iPhone Garantiden Kaç Günde Gelir

iPhone Garantiden Kaç Günde Gelir?

Akıllı telefonlarımızı ilk aldığımız zamanlar bir hevesle alır ve kullanmaya başlarız. Telefonumuzu kullanmaya başladığımızdan itibaren…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.