9 Kasım 2016 Çarşamba

Android Telefonumda Galerideki Fotoğraflar Gözükmüyor ( Çözüm )

Galeride fotoğraflar görünmüyor sorunu çoğu Android kullanıcısının yaşadığı sıkıntılar arasında gösterilmekte. Bu tarz hatalar insanın aklına ister istemez " yıl oldu 2016 halen bu sorunlar mı var " sorusunu getiriyor. Önceki yıllarda Symbian işletim sistemli Nokia telefonlardan hatırladığımız bu tarz sorunlar 2016 Android sisteminde de gözükmesi insanı ister istemez üzüyor. Bakalım 2017 yılında da bu tarz sorunlar ile yüz yüze kalacak mıyız.

Android galeri sorunu

Android Galeride Fotoğraflarım neden görünmüyor ?


Bu tarz sorunlarda ilk yapmanız gereken dosyalarınız gerçekten var mı halen duruyor mu diye kontrol etmeniz gerekmekte. Bunun için Ayarlar > Depolama kısmına gidiniz. Burada Fotoğraflar seçeneği 0 MB diyorsa fotoğraflarınız gözükmüyor değil gerçekten yoktur. Ya siz silmişsinizdir yada bir program silinmesine neden olmuştur.

Eğer depolama kısmında MB yazıyorsa fotoğraflarınız var demektir. Bu adımdan sonra Galeri kısmına giriniz ve sağ üstteki 3 noktalı menü butonuna dokunuz. Buradaki ayarlar kısmından galeri gizle tarzı seçenekler vardır bazı telefon modellerinde. Buradan sonuca ulaşabilirsiniz.

USB kablosu ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve SD Kartınızda .DCIM Klasörüne gidiniz. DCIM klasöründe fotoğraflarınız bulunmakta bu fotoğrafları bilgisayarınıza atın ve oradan da Telefonunuzun kendi hafızasına atın.

Eğer bu çözüm önerileri sorununuzu çözmedi ise ES FİLE MANAGER adlı dosya yöneticisi uygulamasını kurabilirsiniz. Bu dosya yöneticisi programı ile fotoğraflarınızı kesin görebilirsiniz.

 

 

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

3 yorum:

  1. Ben zaten fotoğraf uygulamasından fotoğraflarımı görebiliyorum sadece galeri uygulamasına giremiyorum ve o bahsettiğiniz üç nokta bile gözükmüyor.

    YanıtlayınSil
  2. Telefonun hafızası dolduğu icin galerideki fotolari sd kartina aktardim fakat fotoğrafların ustünde error tarzi görüntu var fotolar gozükmüyor fotoları geri alamadim

    YanıtlayınSil
  3. Aarlar uygulamalar ortam saklamayi etkinlestir uygulamalarda devre disi uygulamalari sececeksiniz

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon