25 Ekim 2016 Salı

WhatsApp'a Sonunda Görüntülü Konuşma Özelliği Geldi !

WhatsApp'a uzun süredir ha geldi ha gelecek denilen Videolu konuşma, görüntülü konuşma özelliği geldi. Henüz Offical olarak Play Store'da ki uygulamasına gelmesede, güncel APK ile bu özellik hemen kullanılabiliyor. Ancak siz telefonunuza son sürümü kursanız bile arayacağınız kişide de son sürüm kurulu olması gerekmekte.

WhatsApp'a uzun süredir gelmesi beklenen bu özellik, her güncellemede insanları hayal kırıklığına uğrattı. Her güncellemede bu özelliği bekleyen WhatsApp kullanıcıları, her güncellemede bu özelliği görmeyince çıldırıyordu. Ancak şimdi WhatsApp 2.16.318 sürümü ile birlikte bu özelliğe artık sonunda kavuşabiliyoruz.

WhatsApp uygulamasına geçtiğimiz günlerde Snapchat tarzı fotoğrafların üzerine yazı yazma özelliğe de geldi. Anlaşılan o ki WhatsApp diğer uygulamalardan geri kalmak istemiyor. Hatırlyacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Google, WhatsApp tarzı mesajlaşma uygulaması olan Google DUO'yu yayınlamıştı. Google DUO uygulamasında da görüntülü konuşma özelliği yer almakta. WhatsApp'ta Google DUO'yu bu konuda ciddi rakip olarak düşünmüş olmalıki bu özelliğini şimdiden sunmaya karar vermiş.

Skype, Google Duo, Facetime gibi uygulamalarda Göüntülü arama özelliğinin olması ve bu özelliği WhatsApp gibi en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasında olmaması, bu uygulama için oldukça eksi bir puandı. Whatsapp 2.16.318 güncellemesi ile bu özelliğine kavuştu ve artık kullanıcılar görüntülü arama yapabilecek. WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır, WhatsApp videolu arama nasıl yapılır. Bu özellikten sonra kullanıcıların kafasında Whatsapp görüntülü arama ücretli mi sorusu da yer edinecektir.

Aşağıdaki linkten WhatsApp'ın yeni sürümünü indirebilirsiniz.
Güncel WhatsApp indir

WhatsApp görüntülü arama

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon