14 Ekim 2016 Cuma

Telefonu USB Kablo ile Bilgisayara Bağladım, Bilgisayar Görmüyor ( ÇÖZÜM )

Telefonu kablo ile bilgisayara bağladım, bilgisayarda gözükmüyor sorusunu bir ziyaretçimiz bize iletmiş. Cep telefonu bilgisayara bağlanmıyor diyen kullanıcılar Samsung, LG, ASUS, Sony, General Mobile kullanıcıları olabilir. Bu sorun için telefon ayrımı olamaz ve Android ve iOS sistemli telefonlarda da görülebilir. Telefon USB ile bilgisayara bağlanmıyor, Telefon bilgisayarı neden görmüyor çözümü içinde aşağıdaki önerilerimize göz gezdirebilirsiniz.

Artık telefon arasında veya telefon ile bilgisayar arasında kablosuz veri transferi sağlanabiliyor ancak halen kablo bir ihtiyaç. Telefonun hafızasından bilgisayarımıza toplu fotoğraf atmak isteyebiliriz ve bu sırada yardımımıza USB kablosu yetişiyor. USB kablosunu kullanarak telefonunuz ile bilgisayar arasında bağlantı sağlayabilirsiniz.

USB Kablosunu bilgisayar görmüyor

Bilgisayarım USB Kablosu ile Telefonu Görmüyor sorununu nasıl çözebilirim ?


- İlk olarak telefonunuzun kablosunda, kablo girişinde veya telefonunuzun USB kablosunda sorun var mı yok mu diye kontrol edin. Ardından eğer var ise başka bir USB kablosu veya başka bir bilgisayar ile deneyin.

- Eğer başka bilgisayar veya başka kablo ile denediğinizde sorun çözülüyorsa sorun bilgisayarda demektir ama çözülmedi ise sorun telefonunuzda olabilir.

- Telefonu USB kablosu ile bağladıktan sonra bilgisayarınızdan Bilgisayarım > Sağ tık > Aygıt yöneticisi kısmını açınız. Burada Aygıt yöneticisinde soru işaretli bir donanım aygıtı var ise sağ tıklayıp "donanım değişikliğini tara" seçeneğini seçiniz.

- Bazı markaların Windows işletim sisteminden telefonu yönetebilmenize olanak sağlayan programları bulunmakta. Örneğin Sony telefonları yönetebilmeniz için bilgisayarınıza Sony PC Companion programını indirip yüklemeniz gerekmekte.

- Telefonunuzda ekran kilidi varsa kaldırmayı deneyin. Bazen bu sorun yüzünden bağlanmayabiliyor.

- Geliştirici seçeneklerini aktif edin. Ayarlar > Telefon hakkında > yapı numarası kısmına üst üste 5-6 kere dokunun ve geliştirici seçeneklerini açın. Ardından Geliştirici seçenekleri kısmına girin ve burada USB HATA AYIKLAMA Modu açık ise kapalı hale getirin, kapalı ise açık hale getirin.

- Bilgisayarınıza cihazınıza ait güncel USB driverlarını indirin.

Samsung kullananlar için: Samsung Mobile Driver İndir
LG kullananlar için: LG Mobile Driver İndir (Type model kısmına telefon modeliniz yazın)
Sony kullananlar için: Sony USB Driver İndir (telefon modelinizi bulup download'a basın )
Asus kullananlar için: Asus USB Driver İndir - telefon modelinizi girin açılan sayfaya
HTC kullananlar için: HTC USB Driver İndir

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon