3 Ekim 2016 Pazartesi

Telefondan başkasına konum nasıl atılır ?

Akıllı telefonların artık hayatımızda yer edinmesiyle birlikte bir çok terimde beraberinde geldi. Önceden normal telefonları kullandığımız zamanlarda birine nerede olduğunu sorduğumuzda arayarak en yakınında bulunan bilinebilir bir mekanı söylerdi. Ancak artık Akıllı telefonlardan konum atılabildiği için bu sorun ortadan kalkıyor.

Mobil internetiniz olduğu sürece arkadaşlarınıza o an bulunduğunuz konumu atabilirsiniz. Ama bazen telefonların bu tarz özellikleri ile haşır neşir olmayan kişiler, arkadaşlarının "konum atsana" isteklerinin karşısında bazen afallayabiliyorlar. İşte bu gibi ani gelen konum isteklerinde ne yapacağınızdan bahsedeceğiz.

İlk olarak konum atabileceğiniz uygulamaları inceleyelim. Arkadaşlarınıza hızlı bir iletişim için kullanabileceğimiz ek uygulamalar bulunmakta. Bunların arasında WhatsApp, Bip Messenger ve Facebook Messenger gibi uygulamalar bulunmakta. Bu mobil mesajlaşma uygulamalarından mesaj, fotoğraf, video atabildiğimiz gibi dosyalar ve konum servisi gibi ekstra servisleri kullanabiliyoruz.

Android telefondan başkasına nasıl konum atabilirim ?


İlk olarak hangi mesajlaşma uygulaması üzerinden konum atacağınıza karar verin.

WhatsApp'tan konum nasıl atılır ?


Konum atacağınız arkadaşınızın WhatsApp mesaj kısmına giriniz. Ardından sağ üstte ataç şeklinde bulunan butona dokunmanız gerekmekte. Bu buton ek dosyalar anlamına gelmekte. Buna dokunduğunuzda gönderebileceğiniz dosya veri türleri bulunmakta. Yapmanız gereken bu açılan ufak pencereden konum seçeneğini seçmek. Ardından GPS açılsın mı sorusuna OK deyin ve konumun gitmesini bekleyin.

whatsapp-konum-gonderme

Facebook Messenger'dan konum nasıl atılır ?


Messenger üzerinden de konum gönderebilirsiniz. Konum atmak istediğiniz arkadaşınız ile olan sohbet alanına giriniz. Mesaj kısmının üzerinde yer alan ufak ufak butonlar yer almakta. Sağ altta yer alan 3 nokta yan yana olan butona dokunun ve ek seçeneklerin açılmasını sağlayın. Bu açılan ek seçenekten Konum seçeneğini seçin ve Konum açılsın mı sorusuna Aç seçeneğini seçerek cevaplayın. Ardından konum gidecektir o kişiye.

messenger-konum-gonderme

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon