25 Ekim 2016 Salı

Telefona Whatsapp indiremiyorum - Whatsapp Yüklenmiyor Sorunu

Cep telefonlarının yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı sıralarda yer alan Dakika ve SMS paketleri oldukça ilgi görüyordu. Eğer bu sms paketi her yöne ise tadından yenmezdi. Ancak son 2-3 yıldır SMS sadece bankacılık ve operatörler tarafından kullanılmaya başlandı gibi. Sms sistemi yerini yavaş yavaş online mesajlaşma ve konuşma sistemlerine bırakıyor.

SMS'in yerini bıraktığı uygulamalardan biriside WhatsApp uygulaması. Whatsapp uygulaması ücretsiz olarak sunulan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Kablosuz wifi interneti üzerinden veya Mobil internet paketiniz üzerinden arkadaşlarınız ile mesajlaşabilir veya dosya gönderip alabilirsiniz.

WhatsApp, Play Store'dan kolay bir şekilde indirilebiliyor ancak bazen Whatsapp indiremiyorum, Whatsapp yüklenmiyor gibi sorunlar istemesek de başımıza gelebiliyor. Whatsapp uygulamasını Play Store üzerinden yükledikten sonra telefon numarası doğrulaması yaparak bu uygulamayı direk kullanabiliyorsunuz ancak bu durum bazı telefonlarda sandığınız kadar kolay olmuyor. Bazen numara doğrulama ekranında takılıyor bazende tam anlamı ile çalışmıyor. Whatsapp yüklenmiyor tarzı sorunlar yaşadığınızda yapmanız gereken birkaç adım bulunmakta.

Whatsapp yüklenmiyor çözümü nedir ?


İlk olarak bu uygulamayı APK olarak başka bir yerden yüklemeyi deneyeceğiz. Bazen Play Store üzerinden indirilen uygulamalarda hatalar olabiliyor. Buradaki adresten WhatsApp uygulamasını APK olarak indirin. Apk dosyasını indirdikten sonra telefonunuza direk kuramazsınız çünkü Android sistemi buna izin vermez. Bunun için Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar kısmına gelip aktif etmeniz gerekmekte.

Aktif ettikten sonra APK dosyasını yükleyin. Sorunsuz bir şekilde kurulacaktır. Bu çözüm yolu ile birlikte whatsapp indirme başarısız, whatsapp indirme hatası, whatsapp yükleme başarısız, whatsapp neden yüklenmiyor açılmıyor gibi sorularınıza yanıt bulmuş olacaksınız.

Whatsapp yüklenmiyor

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

11 yorum:

 1. whatsaap indiremiyorum yardimci olun

  YanıtlayınSil
 2. hiçbi işe yaramadı aynı hata

  YanıtlayınSil
 3. ben de indiremedim. hep hata veriyor.

  YanıtlayınSil
 4. whatsapp indirilsn depo alani engel olmasin lutfen

  YanıtlayınSil
 5. Bendede inmiyor

  YanıtlayınSil
 6. İndiremiyorum😡

  YanıtlayınSil
 7. Yine inmiyor kimlik dogrula diyor ne yapmaliyim

  YanıtlayınSil
 8. Hata veriyor hep kac defa yüklemeye calistim ama olmuyor

  YanıtlayınSil
 9. Whatsapp indiremiyorum yardımcı olun lütfen ya

  YanıtlayınSil
 10. Mene yardım edin

  YanıtlayınSil
 11. Watsap indirme bekleniyor diyor yaklasik 1saat bekletim ama inmiyor napmaliyim

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon