12 Ekim 2016 Çarşamba

Smart TV ile Kablosuz İnternete Nasıl Bağlanabilirim ?

Televizyondan internete bağlanma konusu son yıllarda Televizyon satış oranları arttıkça merak edilmeye başlanan konular arasında kendine ilk sıralardan yer buldu. Kocaman kocaman tüplü televizyonlar artık milat oldu ve artık yerini duvara asılan LED TV'lere bıraktı. Eee televizyonlar bu kadar inceldi de yeni özellikler gelmez mi ?

Önceki yıllarda sadece Bilgisayar ile bile CD kullanarak veya numara çevirerek zar zor bağlandığımız internet, şimdilerde cep telefonlarımıza hatta televizyonlarımıza kadar bile geldi. Ben sanıyorum ki ilerde buzdolaplarında bile internet olabilir. Tabi şu an ki televizyonların hepsinde internet var demek yanlış olur. Bazı markaların Smart TV'lerinde internet özelliği bulunmakta. Tabi bu internet özelliği bilgisayarda verdiği verimi pek veremiyor ama yine de televizyondan Youtube videosu izlemek güzel olabiliyor.

Televizyondan internete bağlanmak


Televizyon kumandanızdan Ayarlar ( Settings ) tuşuna basınız ve burada açılan seçenekler arasından Ağ seçeneğini bulun ve OK tuşu ile giriş yapın. Ağ ayarlarına giriş ve burada internet ayarları seçeneğine giriş yapın. şebeke türü bölümünü Kablosuz olarak değiştirmeniz gerekmekte.

Samsung Televizyondan internete bağlanma


Bu ayarı yaptıktan sonra tekrar Ağ kısmına gelin ve kendi Kablosuz Wifi internetinizi bulun ve OK tuşuna basarak parola kısmına geçin. Parola kısmından şifrenizi yazın ve televizyonun bağlanmasını bekleyin. Bağlantıyı sağladıktan sonra kumandanız da bulunan SMART tuşuna basın ve televizyonunuzda bulunan Browser, Youtube, Netflix gibi özellikleri hemen kullanmaya başlayın.

LG Televizyondan internete bağlanma


ilk olarak kumandadan Settings tuşuna basınız ve sağ tarafta ki açılan kısımdan en aşağıda ki Gelişmiş seçeneğine ok tuşu ile gidin. Ardından Sol tarafta menüler açılacak ve bu kısımdan AĞ kısmına gelin ve sağ yön tuşuna basarak yan tarafa geçin. Buradaki Wi-fi bağlantısı seçeneğine ok tuşu ile girin ve kendi Wifi ağınızı bularak parolasını girin.

Televizyondan internete bağlanma

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon