5 Ekim 2016 Çarşamba

Opera VPN Nasıl Kullanılır ?

Bazen internet yavaşladığında veya yasak olan sitelere girmek istediğimizde VPN hizmetlerini kullanırız. Bunun için ekstra olarak çok sayıda uygulama bulunmakta. Ama ayrı bir uygulama kullanmaktansa tarayıcı üzerinden kullanmak isteyen kullanıcılar var ise bu konuda Opera VPN'i tercih edebilir. Opera Mobil ve Masaüstü sürümlerinde yaptığı yenilikler ve düzenlemeler ile adından oldukça söz ettiriyor ve tarayıcıya dahili VPN özelliği ile bir kez daha ön plana çıktı.

Opera VPN nasıl kullanılır sorusuda bu özelliği duyurulması ile dile getirilmeye başlandı. Tarayıcıya ek olarak gelen bu özellik ile ekstra herhangi bir program kurmanıza gerek yok. Opera kullanıcıları bu sade özellik ile VPN hizmetinden memnun kalacak gibi.

Opera VPN Nasıl Aktif edilir ?


Opera tarayıcısını açın ve sol üstteki menü butonuna tıklayın. Açılan pencereden Ayarlar seçeneğine gidin. Sol menüde yer alan Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine giriş yapınız ve üst kısımdan VPN'i etkinleştirin seçeneğine tik atın.

VPN özelliğini aktif ettikten sonra tarayıcının sol üst kısmındaki VPN yazısına dokunarak veri kullanımı ve konumu değiştirebilirsiniz. Kanada, Almanya, Singapur, Hollanda ve ABD gibi konumları VPN hizmeti için seçebilirsiniz.

Opera VPN Opera VPN

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon