4 Ekim 2016 Salı

Instagram Hashtag Çalışmıyor / Fotoğrafım Hashtag'de Görünmüyor

Instagram fotoğraf aşıkları için oldukça uğrak bir Sosyal medya uygulaması. Burada fotoğraflarını paylaşan kullanıcılar tabi ki de bu fotoğrafların daha çok kişinin görmesini ister ve daha çok takipçisi olmasını amaçlar. Fotoğraflarını paylaşan kullanıcılar daha çok kişiye erişimi amaçladığı için fotoğrafın açıklama kısmına # işaretini kullanarak hashtaglerini sıralar.

Hashtag kullanımından anlamlı, alakalı etiket kullanmak oldukça önemlidir. Örneğin aşk temalı bir fotoğraf karesini yakaladınız ve bunun açıklama kısmına spor ile ilgili bir etiket girerseniz bu sizin zararınıza olacaktır. Bu tarz alakasız etiketler profilinizin kalite puanını oldukça düşürecektir. Alakalı etiket kullanmanın yanı sıra paylaşımınızın o etikette görülmesi de önemli bir etken.

Instagram hashtag fotom görünmüyor

Instagram Fotoğrafım Hashtag listesinde görünmüyor ?


Bu sorunun çözümü için Spam kavramını bilmeniz gerekmekte. Özellikle çok fotoğraf yükleyen kişiler fotoğrafı yükledikten sonra açıklama kısmına ek hashtagler ekleyerek o hashtagde ilk sırada olmak istiyor. Instagram buna önlem aldı ve önceden yüklenen fotoğraflara eklenen hashtaglerde içeriğiniz üst sıralarda olamayacak.

Bu durumda yapmanız gereken fotoğrafı yüklediğiniz an yayınlamadan önce açıklama kısmına Hashtaglerinizi yazmanız lazım ve aşırıya kaçmamanız lazım. Kendinize o fotoğrafınız ile alakalı 3 etiket belirleyin ve onu yazın. Instagram'da etiket konusunda herhangi bir sınırlama yok ancak etikete boğulmuş bir fotoğraf içeriği kalitenizi bozacaktır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon