22 Ekim 2016 Cumartesi

Instagram'a Canlı Yayın Özelliği Geliyor !

Facebook'un Instagram'ı satın almasıyla birlikte Instagram'a neredeyse her güncellemede yeni özellikler gelmekte. Instagram en son köklü bir değişikliğe giderek logosunu ve uygulama tasarımını değiştirmişti. Bu logo ile beraber bazı kesim eleştirse de logo yavaş yavaş kabul edilmeye ve sevilmeye başlandı gibi.

Facebook ekibi, hem Facebook için hemde Instagram için uygulamaları farklı hale getirecek özellikler düşünüyor. Instagram'a en son gelen Stories özelliği de bunun göstergesi oldu. Periscope ile başlayan Canlı yayın çılgınlığına kayıtsız kalamayan Facebook, Facebook'a da bu özelliği getirdi. Anlaşılan o ki henüz bu konuda hızını alamamış ve Fotoğraf odaklı bir paylaşım uygulaması olan Instagram'a, Stories kısmından Canlı yayın özelliği verecek.

Bu özelliğe her ne kadar gerek vardı tartışılır ama gelirse de iyi bir kullanım oranına sahip olabileceğini de söylemeden edemiyorum. The Verge'de geçen habere göre Tjournal adlı Rus haber sitesine çeşitli ekran görüntüleri yollayan bir kullanıcı, bu özelliğin kendi Instagram hesabına geldiğini dile getirdi ve ekran görüntülerinde Go Insta! buton yardımı ile bu özelliğin kullanabildiğini açıkladı.

Henüz Instagram kanadında böyle bir özellikten bahsedilmedi ama belki ileri ki güncellemeler de gelebilir. Eğer böyle bir özellik gelirse Instagram canlı yayın nasıl yapılır, Instagramda canlı yayın yapma gibi konuları sizlere duyuracağız.

Instagram canlı yayın

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon