2 Ekim 2016 Pazar

Facebook Messenger Uygulamasına da "Hikayeler" Özelliği Geliyor !

Facebook, bünyesinde bulundurduğu Instagram uygulamasına geçtiğimiz aylarda Stories özelliğini getirmişti. Facebook belli ki bu özelliği oldukça sevmiş olmalı ki hızını alamadı ve Messenger'a da hikayeler özelliğini getirmeyi planlıyor.

Facebook, göstere göstere Snapchat'i Snapchat yapan Hikayeler özelliğini kendi uygulamalarına entegre etmeye devam ediyor. Instagram'a sunduğu bu stories özelliği kısa sürede ilgi gördü ve bundan baz alarak Messenger'a da bu özelliği getirmeyi planlıyor. Ama aklıma takılan soru şu oldu. Neden Facebook uygulamasına değilde, mesajlaşma uygulamasına bu özelliği getiriyor oldukça düşündürücü.

Messenger üzerinden mesajlaşmak isteyen kullanıcılar ister istemez bu hikayeler özelliğini de görecek. Belli ki Facebook, bu özellik ile Messenger uygulamasının kullanım oranını arttırmak istiyor. TechCruch'ın haberine göre Messenger Day adı ile gelecek olan bu özellikte klasik olarak paylaştığınız hikayeler 24 saat sonra yok olacak.

Facebook, bu özelliği henüz tüm ülkeler için kullanıma sunmadı. Bu özelliği denemek için Facebook, Polonya ülkesini seçti. Nedeni ise oldukça şaşırtıcı. Snapchat'in kullanım oranı en düşük olan Avrupa ülkesinin Polonya olması. Facebook strateji işini gerçekten iyi planlıyor :)

Messenger hikayeler

Kaynak: https://techcrunch.com/2016/09/30/messenger-day/

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon