13 Eylül 2016 Salı

Windows 10 Güncellemeler Nasıl Kapatılır ?

Microsoft firmasının sahibi olduğu Windows işletim sistemi bilgisayarlar ve akıllı telefonlar tarafından kullanılmaktadır. Yeni üretilen işletim sistemleri ile bilgisayarları daha güvenli hale getirmeye çalışan Windows kullanıcılarına lisanslı satın alınmış işletim sistemlerinde sözleşme göstermektedir. Bu sözleşmeyi pek çok kişi genel olarak okumadan kabul ediyorum deyip geçmektedir. Aslında en büyük hata buradan başlar. Çünkü Microsoft her işletim sistemi için önemli bilgileri buraya yazmaktadır. Örneğin eski Windows işletim sistemlerinde güncellemelerden kurtulmanın yolu oldukça kolay ancak pek çok kullanıcı Windows 10 işletim sisteminde karşılarına çıkan zorunlu güncellemelerden nasıl kurtulacağını bilmiyor.

Sözleşme Maddelerine Dikkat Ediniz

Windows 10 lisanslı satın alındığında karşınıza çıkan sözleşmede pek çok bilgi yer almaktadır. Bu bilgiler arasında özel kişisel verileriniz hakkında da detaylı açıklamalar yapılmıştır. Genel olarak okumayı sevmediğimiz için bu maddeleri okumadan geçeriz ancak bu durumda zorunlu güncellemeler almak mecburiyetinde oluruz. Peki bu güncellemelerden nasıl kurtulabiliriz.

Windows 10 Güncellemeler Nasıl Kapatılır ?


Sözleşmeyi okumadan geçtiğiniz için zorunlu güncelleme alacaksınız diye bir şey asla söylenemez. Eğer sizlerde Windows 10 işletim sistemi kullanıyor ve bu güncellemelerden kurtulmak istiyorsanız yapmanız gerekenler basittir.
Öncelikle hızı işlem merkezine gelerek tüm ayarlar bölümünü seçmeniz gerekmektedir. Tüm ayarlar ikonuna basınca karşınıza farklı bir ekran gelecek ve buradan Güncelleştirme ve Güvenlik bölümüne tıklayacaksınız. Bu bölümden sonra Windows Update /Gelişmiş seçeneğine gelerek karşınıza ayarların detaylı bir bölümü gelecek. İşte burada ki ayarları değiştirerek güncellemelerden tamamen kurtulabileceğiniz gibi zaman ayarı da yapabilirsiniz.

Masaüstünde iken Windows + R tuşuna basın ve gelen ekrana services.msc yazınız. Burada hizmetler kısmı açılacak ve bu kısımda Windows Update seçeneğini bulun ve Sağ tıklayarak özellikler kısmına geçin. Burada Başlangıç türü kısmını Devre Dışı Bırak olarak ayarlayın.

Windows 10 update kapatma

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon