9 Eylül 2016 Cuma

Twitter Mesajlaşmaya Mavi Tik Özelliği Eklendi !

En çok kullanılan sosyal medya site ve uygulamalarından bir tanesi olan Twitter'a aralıklar ile güncellemeler gelmeye devam ediyor. Söz konusu uygulamanın kısa sürede daha da gelişmesi bekleniyor ancak Twitter'ın reklam alanında ki geliri Facebook gibi olmadığı için güncelleme konusunda bu sebepten ötürü pekte şanslı olduğu görünmüyor. Ancak diğer sosyal medya uygulamalarında oldukça popüler olan ve beğenilen güncellemeleri Twitter'da kendi sitesi ve uygulamasına eklemektedir. Buna göre WhatsApp'a eklenen ve pek çok kullanıcı tarafından beğenilirken pek çok kişi tarafından pekte beğenilmeyen mavi tik özelliği Twitter'a da geldi. Peki mavi tik Twitter'da nasıl kullanılacak?

DM Mesajları Yuva Yıkabilir

Twitter'a gelen güncelleme sadece DM mesajları için. Bilindiği gibi Twitter kullanıcılar başka kullanıcılara özel mesaj göndermek için DM bölümü kullanmaktadır. Ancak bu özellikte gönderilen mesajların okunup okunmadığı bilinmiyordu şimdi yeni duyurulan özellik ile artık gönderilen mesajların okunup okunmadığını kolaylıkla öğrenebileceğiz.

Söz konusu güncelleme Twitter'ın resmi Twitter hesabından atılan tweet ile öğrenildi. Sosyal medya da şimdiden konu hakkında binlerce yorum yapılırken bir dönem WhatsApp için yapılan yuva yıkacak yorumları şimdi Twitter DM bölümü için yapılmaya başlandı. Sizlerde artık özel mesajlarınızı okuduğunuzda karşı tarafa mavi tik simgesinin gideceğini unutmayın. Aynı şekilde DM attığınız kullanıcılarda sizin mesajlarınızı okuduğunda size mavi tik simgesi gelecek.

Twitter DM mavi tik

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon