3 Eylül 2016 Cumartesi

Samsung Galaxy Note 7 Nasıl Geri İade Edilir?

Samsung teknoloji devi ürettiği amiral gemisi modeli olan Galaxy Note 7'de teknik bir hata yapmış gibi görünüyor. Buna göre cihaz Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkede satışlarına devam ederken kullanıcılar Samsung'a şikayet içerikli mesajlar göndermeye başlamıştı. Telefonların satılmaya başlamasının ardından iki kullanıcı durduk yere bataryalarının patladığını belirterek cihazlarının geri iade edilmesini istedi. Samsung konu hakkında yaptığı açıklamasında telefonlarda her hangi bir problem olmadığını ve söz konusu kullanıcıların farklı adaptör kullandığı gerekçesinden dolayı bataryalarının patladığı belirterek iadenin yapılamayacağını açıkladı.

Galaxy Note 7 kullanıcılarından ''batarya patladı'' şeklinde gelen şikayet mesajlarının artması ile Samsung telefonlarında inceleme yaptı ve teknik bir hata yaptığını fark etti. Bunun üzerine Samsung Galaxy Note 7'nin satışları durduruldu ve cihazlar geri iade ediliyor. Peki kullanıcılar nasıl adımlar izlemelidir?

İade Etmek İçin İzlenilecek Adımlar

Ülkemizde bulunan kullanıcılar Galaxy Note 7 cihazına sahipse hemen telefonlarını değiştirebilir. Bunun için yapmanız gereken faturanızı yanınıza alarak telefonunuzu aldığını noktaya getirmeniz gerekmektedir. Burada telefonunuza vermiş olduğunu paranın tamamını alabileceğini gibi yazacağını dilekçe ile tarafınıza yeni bir Galaxy Note 7 modelinin gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Batarya sorunu yaşamayanlar dahi telefonlarını geri iade edebilir. Garantisi yeni başlamış ve açılmamış kutulu bir cihaza sahip olabilirsiniz. Geri iade döneminin pazartesi gününde başlaması beklenmekte olup bu durumun telefon satışlarında ciddi oranda bir etkisi olması beklenmektedir.

Samsung Galaxy Note 7

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon