10 Eylül 2016 Cumartesi

iPhone Kullanıcıları İçin Faydalı İpuçları

Apple'nin ürettiği iPhone modellerini neredeyse tüm kullanıcılar beğenmektedir. Özellikle bu cihazın kullanımı diğer telefon markalarına göre farklı olduğu için iPhone modelleri daha fazla beğenilmekte ve onun diğerlerinden farklı olduğu anlaşılmaktadır. Peki genel olarak beğenilen iPhone kulanıcıları için önemli ipuçları ya da tavsiyeler var mı? iPhone kullanmak isteyenler nelere dikkat etmeli işte tüm soruların yanıtları makalemizde.

Kılavye Kısayollarını Güncelleyin
Günlük hayatımızda mesajlarşırken ya da ücretsiz uygulamalarda iletiler gönderirken genel olarak kısa şekilde yazışmayı severiz. (Örneğin: mrb, nrdsn, yldym vb. gibi) bu tip durumlarda karşıda ki kişinin bazen demek istediklerimizi anlamaması gayet normal bir durumdur. Klavye kısa yollarına eğer kısa mesalarınızın uzun açıklamalarını yazarsanız otomatik olarak kısa mesajlarınız uzun mesaja döndürülebilir.

Kolay Yanıt Verme Özelliği
iPhone modellerini diğer cihazlardan ayıran önemli özelliklerden bir tanesi şüphesiz ki kolay yanıt verme özelliğidir. Örneğin telefonuzun ekranı kapalıyken mesaj geldiğinde mesajı açmanıza gerek yok. Mesajı sola doğru kaydırarak yanıt vere basıp hemen üstte çıkan bölüme mesajınızı yazarak gönderebilirsiniz. Üstelik güncellemeler ile bu durum tüm uygulamalara iOS tarafından getirilmektedir.

Görev Yöneticisi
iPhone modellerinde bulunan iOS işletim sistemi genel olarak RAM'ı pek harcamadığı için telefonda kasma olmaz. Bu yüzden girdiğiniz uygulamaları görev yöneticisinden çıkmayarak orta tuşa basarak hızlıca ulaşabilirsiniz.

Düşük Güç
Şarjınızın daha çok gitmesini istiyorsanız ayarlar bölümünden düşük güç seçeneğini işaretleyerek düşük güç modun da cihazınızı çalıştırabilirsiniz.

iPhone ipuçları

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon