15 Eylül 2016 Perşembe

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Modelleri İçin Stok Sıkıntısı Yaşanıyor!

Apple'nin 7 Eylül 2016 tarihi ile lansmanda tanıttığı ve geçtiğimiz hafta pazarda satışa sunulan iPhone 7 ile iPhone 7 modellerinin satışları beklenenden fazla oldu. Söz konusu iki model için sosyal medya da en ilgisiz olunacak cihazlar olarak değerlendirmeler yapılmakta ve pek çok kaynakta Apple'nin satışları artırabilmek içni büyük bir uğraş içinde olduğu ancak bunu başaramayacağı belirtilmekteydi. Fakat yapılan tüm yorumlar asılsız çıktı çünkü iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri satış rekorları kırmaya başladı.Sim Siyah Modeli Tükendi

Apple'nin iPhone modellerine getirmiş olduğu yeni renk seçeneği olan sim siyah tüm kullanıcılar tarafından beğenildi. Her ne kadar hatalı kullanışlar doğrultusunda cihazda çizikler olabilir açıklması yapılmışda olsa cihazın stoklarının bitmesi Apple'i sevindirmiş görünüyor. Sim siyah modellerin üretimi oldukça zor olduğu için yeni model üretiminde de Apple'nin zorlandığı ortaya çıktı.

Apple Açıklama Yaptı

Sim siyah renk seçeneğinin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için sona ermesi ile Apple bu ilgiden oldukça memnun olduklarını belirterek. En kısa sürede raflarda tekrar sim siyah modellerinin olacağını belirtti. Şimdiden Apple yine sim siyah modeli için ön siparişler almaya başladı ve yeni modellerin raflarda yerini alması ile stok anlamında Apple'nin yine sıkıntı yaşayacağı tahmin edilmektedir. Apple dahi iPhone 7 ve iPhone 7 Pus modellerinin satışlarını bu kadar beklemiyordu ki gelen sipariş oranlarına yetişemiyor. Bakalım telefon pazarında Samsung ile Apple'nin satış oranlarında ne gibi değişiklikler meydana gelecek.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon