4 Eylül 2016 Pazar

iPad Cihazı Nasıl Hızlandırılır ? iPad Hızlandırma ipuçları

Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkede iPad cihazları satış rekorları kırmaya devam ediyor. Buna göre genelde iPad cihazları oyun oynamak, uygulamalar yüklemek ve iş adamları için ise veri kontrolleri için kullanılmaktadır. iPad'ler genel anlamda download amaçlı kullanıldığı için bu cihazlarda zamanla yavaşlamaların olduğu görülmekte ve pek çok kullanıcı yavaşlamanın hızlanması için cihazı sıfırlamaktadır. Ancak sıfırlamalarda cihazda ki veriler silindiği için pek çok kişi bu işlemi yapmak istemiyor. Peki iPad başka nasıl hızlandırılır?

iPad Hızlandırma İpuçları


Öncelikle Apple markalı bir iPad'iniz var ve yavaşladığından söz ediyorsanız mutlaka sizinde cihazınızda kullanmadığınız uygulama ya da oyun bulunuyor olmalı. Böyle bir durumda hemen cihazınızda ki tüm uygulamaları kontrol etmelisiniz ve kullanmadığınız bütün uygulamaları silerek hafızanın rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bu cihazınızın hızlanması için güzel bir ipucudur.

İndirilen oyun ve uygulamaların bazılarının boyutu oldukça büyüktür. Özellikle bugün piyasaya çıkan bazı oyunların 1 GB olduğu görülüyor. Bu tip oyunlar gerçekten kaliteli denilebilir ancak yüksek boyutlu uygulamaların iPad cihazları yavaşlattığını sakın unutmayınız.

Bazı durumlarda iPad cihazınız yavaşladığı ya da kastığı anlarda yeniden başlatma yapmayı unutmayınız. Bu pek çok kişi için gereksiz gibi görünse de Apple'nin tüm cihazları kapatıp açıldığında gözle görülür vaziyette hızlanmaktadır. 

Uygulamalarda işiniz bittikten sonra orta tuşa basarak çıktığınızda sakın cihazınızı böyle bırakmayın. Aksi halde arka planda ki uygulama yenilendiği için cihaz yavaşlayacaktır. Bunun için mutlaka arka planda ki uygulamaları kapatınız.

Cihazınızı her daim güncel tutun. Ayarlar kısmına girerek telefonunuza gelen son güncellemeleri yapmayı unutmayın. Unutmayın cihazınızın yapımcısı hataları çözerek yeni güncelleme yayınlamakta.

Push bildirimlerini kapatmak cihazınıza bildirim konusunda oldukça rahatlık sağlayacaktır. Bunun için iPad cihazınızdan Ayarlar > Bildirimler kısmına gidiniz. Burada her uygulamaya teker teker girip bildirimleri kapat işlemi yapmanız gerekmekte.

Konumu açık tutmak cihazınızı yavaşlatır. Eğer iPad cihazınızda konum servisleriniz açık ise, cihaz sürekli konum taraması yapacağı için cihazınıza ekstra bir yük binecektir. Ayarlar > Gizlilik > Konum servisleri kısmına girin ve konumu tamamen kapatın.

Her cihazda olduğu gibi iPad cihazında da animasyonlar göze hoş gelebilir. Ama animasyon cihazınızı biraz hantalaştırabilir. Animasyonları kapatmak cihazınıza nefes aldırma konusunda oldukça iyi olacaktır. Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik – Hareketi Azalt kısmına gidin ve bu özelliği açık hale getirin.

ipad hızlandırma

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon