14 Eylül 2016 Çarşamba

iOS 10'da Touch ID Nasıl Geri Getirilir ?

Uzun yıllardır kilit ekranında "Kilidi açmak için kaydırın" özelliğini kullanan Apple, iOS 10 sürümü ile kilit ekranını değiştirdi. iOS ile beraber kilidi açmak için kaydırın yerine "Kilidi açmak için home butonuna basın " seçeneğini getiren Apple, bu hareketi ile Apple kullanıcılarından oldukça tepki aldı.

Uzun süredir Touch ID ile Kilidi açmak için kaydırın özelliğine aşina olan kullanıcılar bu yeni özellik ile karşılaşınca oldukça şaşırdı. Bu kilit açma olayına alışkın olan kullanıcılar iOS 10 güncellemesi yaptıktan sonra ekranı kaydırdıkların da karşılarında Widget ekranını görünce ne yapacaklarını bilemediler. Ekranın kaydırarak kilidin açılmadığını gören kullanıcılar altta ki yazıyı okuyarak olayın farkına vardılar. iOS 10 ile birlikte kilidi açmak için Home tuşuna basmanız gerekiyor. Ancak her kilit açmak için Home tuşuna basmak, bu tuşu zamanla yıpratacaktır.

Apple, iOS 10 ile birlikte gelen tepkilere daha fazla dayanamamış olacak ki Beta güncellemesi ile bu özelliği tekrar getirdi. Ancak bu Touch ID özelliğini Ayarlar kısmından aktif etmeniz gerekmekte.

iOS 10 Kilidi açmak için kaydırın Touch ID Geri Getirmek


Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> Ana Ekran Düğmesi adımlarını izleyin ve buradaki Parmağı koyarak aç seçeneğini aktif hale getirin.

iOS 10 kildi açmak için kaydırın

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:

  1. Bu tam eskiye dönüş değil, tuşa yine dokunuyorsun, kaydırarak açamıyorsun

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon