20 Eylül 2016 Salı

Instagram'da Uygunsuz Yorumlar Nasıl Engellenir ?

Instagram üzerinden kendine ait fotoğraf çekimlerini paylaşan kullanıcılar bazen yorum kısmında uygunsuz yorumlara maruz kalabiliyor. Bu yorumlar bazen hakaret bazende küfür olabiliyor. Durum böyle olunca da kullanıcılar bu yorumları tek tek silmek zorunda kalıyor. Instagram'da bunu düşünerek yeni yorum engelleme sistemi getirmiş.

Instagram profilinizde fotoğraf paylaştığınızda gelen kötü yorumlar olabilir. Bu tarz yorumları tek tek silmek veya toplu seçerek silmek gereksiz zaman kaybından bir şey değildir. Instagram sürekli yenilenmekte ve bu yeniliklerine yorum kısmını da ekledi. Yeni yorum engelleme sistemi ile eklediğiniz anahtar sözcük eğer yorum yapan kişinin yorum cümleleri içerisinde var ise o kişinin yorumu sizin profilinizde çıkmayacaktır.

Instagram'da Kötü yorumları engellemek


Instagram'ın bu yeni özelliğini kullanabilmeniz için Play Store'a girerek Instagram uygulamasını en son sürümüne güncellemeniz gerekmekte. Eğer Instagram uygulamanızı güncellediyseniz aşağıdaki adımları uygulayınız.

İlk olarak Instagram profilinizi açın ve sağ üstteki 3 noktalı menü butonuna dokununuz. Bu menü butonuna dokunduğunuz Instagram ayarlar kısmı açılacaktır. Ayarlar > Yorumlar kısmına geçiş yapın ve açılan pencereden "Uygunsuz yorumları gizle" seçeneğini aktif edin. Bu ayarı aktif ettikten sonra aşağı kısımda "Özel Anahtar Sözcükler" kısmı göreceksiniz. Bu kısıma virgül kullanarak engellemek istediğiniz kelimeleri yazabilirsiniz. Bu kelimeleri buraya yazarsanız o kelimelerin geçtiği yorumlar profilinizde görünmeyecektir.

Instagram yorum engelleme

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon