6 Eylül 2016 Salı

Instagram Harita Fotoğrafları Özelliği Kalkacak !

Son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram'a güncellemeler gelmeye devam ediyor. Buna göre yapılan güncellemeler ile program daha da kullanılabilir bir duruma getirilirken bugün beklenmeyen bir özellik Instagram tarafından kaldırıldı. Yapılan açıklama ile pek fazla kişinin kullanmadığının görülmesi ile özelliğin kaldırılmasının uygun görüldüğü belirtildi.

Harita Fotoğrafları Kalkıyor

Bilindiği gibi Instagram'a attığımız fotoğrafı paylaşırken konumumuz açık iken uygulama bizim albümüzü dünya haritası üzerinde paylaşmaktaydı. Bu sayede hangi il hangi ülkede ne tür fotoğraflar çekindiğimizi harita fotoğrafları ile rahatlıkla görebiliyorduk. Bilindiği gibi aynı özelliği Swarm ve Snapchat uygulamalarında da görebiliyoruz.

Instagram harita fotoğrafları özelliğini kaldırmaya başladı. Yapılan açıklamanın oldukça doğru olduğu düşünülüyor. Çünkü bu özelliği pekte kullanan yok. Instagram'ı kullananlar genel olarak fotoğraflarını paylaşmakta ve takipçi sayılarını artırmak için kullanmaktadır. Pek çok kategori için mobil uygulamalar üretildiği için konum paylaşmak için kullanıcılar genel olarak Swarm uygulamasını kullanmaktadır. Bilindiği gibi Swarm aracılığı ile'de konum paylaşırken resimde eklenebiliyor.

Sosyal medya da Instagram'ın harita fotoğrafları kaldırması hakkında pek çok yorum yapılmaya başlandı. Bakalım bu özelliğin kalkması ile Instagram'a nasıl yeni özellikler eklenilecek. Şu anlık tahminlere göre Facebook'ta olduğu gibi Instagram uygulamasının da Snapchat uygulamasına benzetilmek için yeni güncellemelerin geleceği belirtiliyor. Bakalım ilerleyen günlerde ne tür güncellemeler ile karşılaşacağız.

Instagram

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon