7 Eylül 2016 Çarşamba

Bilgisayarsız Root atma / Telefondan Root Nasıl Atılır ?

Bilgisayarsız Root atma, Telefondan root atma. Android telefon kullanıcıları, cihazlarını daha hızlandırmak ve yetki verilmeyen uygulamaları daha iyi keşif ederek yapmak istediklerini gerçekleştirmek için telefonlarına root atmaktadır. Root sakıncalı ve güvenliksiz bir işlem olarak bilinmekte olup telefon üreticileri firmaları tarafından tavsiye edilmemektedir. Hatta pek çok firma root atılan telefonlar yeni dahi olsa garanti dışına almakta ve telefonların tamirleri için ücret istemektedir.

Root sakıncalı bir durum gibi görünse de Android kullanıcıları her gün root araştırmaları yapmaya devam ediyor. Peki bilgisayar olmadan root atılır mı? tabi ki evet. Root için her hangi bir bilgisayar desteğine ihtiyacınız yok. Aşağıda ki yöntemleri adım adım uygulamanız sonucunda telefonunuza bilgisayar yardımı olmadan root atmış olursunuz.

Bilgisayarsız Root atma

Telefondan Root Nasıl Atılır ?


Bilgisayar olmadan cihazınıza Root atmak için öncelikle bu linkten Kingroot programı indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra ayarlar bölümüne gelip geliştirici seçeneğine tıklayınız. Daha sonra Sahte Konumlara İzin Ver seçeneğini seçiniz. Bilgisayarsız root atma işlemi için aşağıdaki adımları uygulamaya devam ediniz.

Bu adımlardan sonra indirmiş olduğunuz Kingroot uygulamasını açın ve telefonda root olup olmadığını kontrol ediniz. Cihazda root yoksa altta ki Try to Root seçeneğine tıklayın. Bu butona bastığınızda root işlemi otomatik olarak başlayacak. Root Successfully şeklinde uyarıyı aldığınızda cihazınıza root işlemini bilgisayar olmadan atmış olursunuz. Birkaç adımda Root'un Android telefonunuza nasıl atılacağını anlatmış olduk. Bu adımlarda sonra cihazınızın tüm kontrolünü almış oluyorsunuz. Telefondan Root atma işlemi bu kadardır, unutmayın Root atmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon