22 Eylül 2016 Perşembe

Android Telefonda İnterneti Paylaştırma

Android telefondan internet bir başka telefona nasıl paylaştırılır içeriğimiz de bu konuya açıklık getireceğiz. Akıllı telefonlarda olmazsa olmazlardan biriside internet paketlerimizdir. Özellikle Wifi ağının bulunmadığı yerlerde veya hareket halindeyken Mobil internet paketimiz ile internet üzerindeki işlerimize devam edebilir, mesajlarımıza cevap verebilir ve sosyal medyada takılabilir.

Wifi hotspot

Mobil internet paketlerimizi genelde aylık olarak kendimize yetecek şekilde alırız ve bu paketlerin çabuk bitmemesi için mobil paketimiz ile video izlemeyiz. Ama bazı hiç beklenmedik durumlarda internet paketimiz bitebilir ve internete ihtiyacımız olabilir. Bu gibi durumlarda arkadaşınızdan yardım istemeniz gerekebilir. Çünkü Akıllı telefonlarda bulunan tanışabilir Wifi Hotspot özelliği o an sizin internet sahibi olmanızı sağlıyor.

Telefonunuzda internet paketiniz bittiğinde yukarıda bahsettiğim Wifi Hotspot özelliği oldukça işinize yarayacaktır. Yapmanız gereken bir takım ayarlar var, bunları yaptığınız taktirde bu özelliği kullanabilirsiniz.

Telefonda internet nasıl paylaştırılır ? 


İlk olarak paylaşım yapılacak telefondan bir takım ayarlar yapmanız gerekli. İlk önce Mobil veriyi açın ve Ayarlar > Kablosuz ve ağlar > Diğer kısmına ulaşın. Buradaki seçeneklerden "İnternet paylaşımı ve taşınabilir hotspot" seçeneğine dokunun. Burada Taşınabilir Wifi hotspot özelliğini aktif konuma getirin.

Aynı kısımda "Taşınabilir Wifi Genel alan ayarları " seçeneği bulunmakta. Burada bu paylaşacağınız wifiye isim verebilir, parola belirleyebilir ve ne kadar süre açık kalacağını seçebilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra paylaştırmak istediğiniz telefondan Wifi'yi açın ve kablosuz ağ taraması yapın. Wifi aramasından sonra az önce ayarlarını yaptığınız Hotspot çıkacaktır. Parolasını girin ve kullanmaya başlayın.

telefonda internet paylaştırma telefonda internet paylaştırma

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon