11 Eylül 2016 Pazar

Android Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ?

 

Skype

Telefonların yeni yeni geliştiği zamanlarda sadece arama yapabildiğimiz teknoloji, şu an bize internet bağlantısı sayesinde görüntülü konuşma imkanı sunuyor. Akıllı telefonlar üzerinden hat üzerinden konuşma yapabildiğimiz gibi internet ağı üzerinden de dünyanın her yerinde ki tanıdığımız ile görüntülü konuşma yapabiliyoruz. Her ne kadar bazen ses veya görüntü senkronizasyonların da sorun da çıksa hiç yoktan iyidir.

Özellikle Samsung, Sony, Asus, LG, HTC gibi cihazlarda görüntülü görüşmenin nasıl yapıldığını merak eden kullanıcılar var. Tabi bunun için başarılı uygulamaları seçmeniz görüntü kalitesi açısında sizlere fayda sağlayacaktır. Bu tarz uygulamalar internet üzerinden çalışır ve Wifi bağlantınız olmadığı zamanlarda mobil verinizi kullanır ve bu görüntülü konuşma uygulamaları paketinizden yüksek kotalar yiyebilir.

Android Telefonda Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ?


1- Google DUO

iPhone üzerinde yer alan Facetime'a benzerliği ile dikkat çeken Google DUO, bu konuda kullanabileceğiniz başarılı uygulamalardan bir tanesi. Google Duo uygulaması arayacağınız kişinin telefonunda da yüklü olmalı. Eğer 2 telefonda da yüklü ise uygulamaya telefonunuzu tanıtmanızın ardından arama işlemine geçebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamada arama yaptığınız kişinin ekranında cevaplamasa bile sizin görüntünüz çıkmakta.

2- Skype

Bir zamanlar MSN klasiği vardı ve MSN üzerinden titreşim yollar eğlenirdik. Ancak çok kullanılmasına rağmen zamanla msn kapandı ve yerini Skype uygulamasına bıraktı. Skype uygulaması daha gelişmiş özellikler ile karşımıza çıktı. Skype uygulamasını ister tarayıcı üzerinden, ister bilgisayar programı olarak, isterseniz de Android uygulaması olarak kullanabilirsiniz. Skype Android uygulaması vasıtası ile Skype kullanan arkadaşınız veya ailenizi bu yolla arayabilir ve hasret giderebilirsiniz.

3- Viber 

Bir diğer tercih edebileceğiniz görüntülü konuşma uygulaması ise Viber'dir. Viber üzerinden arkadaşlarınızı HD kalitede arayabilir ve görüntülü konuşabilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon