19 Ağustos 2016 Cuma

WhatsApp Sadece Wifi ile Çalışıyor Sorunu !

Akıllı telefonlar için vazgeçilmez bir uygulama olan WhatsApp'ın kullanımı sırasında bazı problemler yaşanabiliyor. Son zamanlarda insanların en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi de WhatsApp uygulamasını sadece kablosuz internet ile çalışıyor olmasıdır. Mobil interneti açtığınız zaman da mesajlar gelip gitmiyorsa ve buna benzer problemler ile karşılaşıyorsanız, bugünkü yazımızda size bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Bildiğiniz gibi WhatsApp Android ve iOS işletim sistemine sahip olan telefonlar için oldukça faydalı.

Özellikle son zamanlarda gelen güncellemeler sayesinde farklı formata ait olan dosyaları da telefonlar arasında gönderebiliyoruz. Uygulamada karşılaştığınız internet problemini çözmek istiyorsanız, mobil ayarlar bölümünü kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Android telefonlar için ayarlar bölümünde iOS telefonlar için ise hücresel veri başlığı altında yer alan ayarlamaları yaparak siz de WhatsApp uygulamasını çalışma problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer telefonunuz 4G altyapısını destekliyorsa, ayarlar bölümünden 4G ile çalıştırma seçeneğini işaretleyebilir ve böylece çok daha hızlı veri aktarım hızına sahip olabilirsiniz. WhatsApp üzerinden mesajları gidip gelme problemi bazen kurucu firma tarafından kaynaklanıyor olabilir.

Böyle bir durumda ise Google Play Market üzerinden uygulamaya yapılan yorumları kontrol ederek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer firmadan kaynaklanan bir problem varsa kısa süre içerisinde gelecek olan güncelleme sayesinde bu yaşamış olduğunuz sorun ortadan kalkacaktır. WhatsApp'ta yaşamış olduğunuz diğer problemleri ise internet üzerinden rapor ederek çözüme ulaşması için destek isteyebilirsiniz.

WhatsApp

WhatsApp

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon