2 Ağustos 2016 Salı

Telefondan 4 Haneli Numaralara Mesaj Atamıyorum Sorunu

Akıllı Cihazlardan önce tuşlu telefonlarımız ile deyim yerindeyse resmen at koşturur gibi SMS yazıyorduk, o tuşlara çatır çutur basarak resmen SMS çılgını gibi yazıyorduk. Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte dokunmatik ekranlarda mesaj yazma keyfi kaçtı gibi. Akıllı telefonlar yıllar geçtikçe özellik bakımından gelişse de hatalara bitmek bilmiyor.

Özellikle General Mobile, Samsung Galaxy, iPhone gibi cihazlarda karşımıza çıkan bu hata oldukça can sıkmakta. Operatörlere herhangi bir SMS, konuşma, internet paketi yapmak istediğimizde o operatörün 4 haneli SMS kısmına mesaj atarak o paketi telefonumuza yapmak isteriz. Ancak bazı kullanıcılar Telefondan 4 Haneli Numaralara Mesaj gönderemiyorum şeklinde sitemlerini dile getirdiler. Operatörlerin 4 haneli Mesaj servisine mesaj atamayınca internet paketi yapamazsınız. telefondan 4 haneli numaralara mesaj atamıyorum sorununu Android 6.0 Marshmallow'dan önce ve sonrada görülebilmekte. Android 6'den önceki çözümü ve Android 6'da ki çözümü de sizlere sunacağız.Telefondan 4 Haneli Numaralara Mesaj Atamıyorum Çözümü Var mı ?


Telefondan 4 Haneli Numaralara Mesaj Atamıyorum

Telefondan 4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderemiyorum ( Android 6.0 Marshmallow öncesi Android sürümleri)


Ayarlar > Uygulamalar > DAHA FAZLA ( veya Devamı yazar ) > UYGULAMA YÖNETİCİSİ kısmına girin. Uygulamalar arasında MESAJLAR uygulamasını bulun ve dokunarak içine giriniz. Burada alt kısımlarda İZİNLER başlığı yer almakta bu kısımdan " HİÇBİR ZAMAN İZİN VERME " seçeneğine giriş yaparak " HER ZAMAN İZİN VER " olarak değiştirin. Bu sayede sorun çözülecektir.

Telefondan 4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderemiyorum ( Android 6.0 Marshmallow )


Üstte ki çözüm yöntemi Android 6 sürümünden önceki versiyonlar içindir. O işlemi Android 6.0 Marshmallow sisteminde uygulayamıyorsunuz. Burada farklı bir uygulama ile sorunu çözeceğiz. Android için Play Store'da yayınlanan Google Messenger uygulamasını kullanmanız gerekmekte. Telaşlanmanıza gerek yok, Uygulama Google'ın resmi uygulaması herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Buraya tıklayarak uygulamayı telefonunuza kurun ve Google Messenger üzerinden 4 haneli servis numaralarına mesaj atabilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon