28 Ağustos 2016 Pazar

Samsung Telefonda Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Samsung Telefonda Android sürümü, yazılımı nasıl güncellenir sorusu Akıllı telefona sahip kullanıcılar tarafından dile getirilmeye başlandı. Android sürümleri geliştikçe ve yeni sürümler Android telefonlara verilmeye başladığında bu güncellemeler telefona gelmekte ve kullanıcılar eğer geldiyse OTA'dan yapmakta, eğer gelmediyse bilgisayar üzerinden uygun yazılımı kullanarak yapmakta.

Android sürümü Kitkat, Lollipop derken Android 6 Marshmallow'a geldi. Bazı Samsung Android telefonlara Marshmallow sürümü verilmeye başlandı ve kullanıcılarda bunu güncelleyerek yeni sürümlerin tadını çıkartmaya başladılar. Önümüzdeki zamanlarda Android 7.0 Nougat sürümü de Akıllı telefonlara gelmeye başlayacaktır. Ama bu 7.sürümünden önce yapılması gereken Android 6.0 Marshmallow sürümü var. Samsung Galaxy telefonunuz eğer Wifi ağına bağlı ise bu güncellemeleri 2-3 adım ile yapabilirsiniz.

Samsung yazılım güncellemesi nasıl yapılır ?


İlk olarak telefonunuzun Mobil veri'de değilde Wifi ağına bağlı olduğuna emin olunuz. Eğer güncelleme boyutu yüksekse Mobil veri paketinizden tüketebilir, bu yüzden Wifi ağına bağlı kalın. Samsung Android yazılım sistem güncellemek için Ayarlar > Hakkında > Yazılım güncelleştirme adımlarını uygulayın. Burada eğer yazılım güncellemesi var ise size gösterilecek ve butona dokunarak güncellemeyi kolayca yapabileceksiniz.

Eğer güncelleme henüz telefona gelmedi ise Bilgisayar üzerinden program kullanarak yapabilirsiniz. İlk olarak buradan Samsung Kies adlı programı bilgisayarınıza indirip kurunuz. Programı kurduktan sonra telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Bağladıktan sonra Samsung Kies programını açın ve Upgrade kısmını kontrol edin. Bu kısımdan tek tıkla güncelleme yapabilirsiniz.

Samsung yazılım güncelleme

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon