11 Ağustos 2016 Perşembe

lol ne demek, Lol neden kullanılır ?

lol ne demek sayfamızda sizlerle beraber bu kısaltmanın neden kullanıldığı konusu hakkında inceleme yapacağız. lol nedir diyen kullanıcılarımız olduğu için bu konuya bir açıklık getirmeye çalıştık. İnternet üzerinde insanlar arasında kullanılan ve herkes tarafından merak edilen kısaltmalar ve replikler olabiliyor. Böyle olunca da bilmeyen kullanıcılarda bu kısaltmaların ne anlama geldiğini bilmediği için Google gibi yerlerden arama yaparak öğrenmeye çalışıyor. lol ne demek şeklinde arama yapan kullanıcılarda bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.

lol açılımı ne sorusuna kısa olarak "Laughing Out Loud" cevabını verebiliriz. Bu da Türkçe olarak sesli gülme anlamına gelebilir. Günlük hayatta komik bulduğumuz olaylara ve hikayelere güler geçeriz. Bazen masum bir gülücük atarız karşı taraftaki üzülmesin diye : ) Bu internet ortamında da var. Oldukça komik bulduğumuz şeylere bazen klavyeden rastgele tuşlara basarak tepki veririz yada lol gibi kısaltmaları kullanırız. Tabi lol anlamını bilmeyen kullanıcılar siz bu kısaltmayı kullandığınızda lol ne demek şeklinde size bir çarpıcı soru yöneltecek ve sizde anlatmak zorunda kalacaksınız.

lol ne demek, lol kısaltmasının açılımı nedir ?


Lol kısaltmasının açılımı "Laughing Out Loud" olarak tanımlanmakta. Buda Türkçe'de sesli güldüm anlamına gelmekte. İnsanlar bunu normal hayatta değilde daha çok Sosyal mesajlaşmada veya Online oyunlarda kullanırlar. Normal hayatta biri komik bir şey anlattığında lol demek saça olurdu zaten. Ama sohbet veya online oyunların sohbetinde lol yazıp ve simge koymak o denilene sesli güldüğünüzün anlamına gelmekte. lol nedir sorusuna bu sayede net bir cevap bulabildik.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon