1 Ağustos 2016 Pazartesi

LG telefonda Çift Tıkla Kilit Açma Donuyor - Takılıyor Sorunu

LG G2, LG G3, LG G4, LG G5 Knock Code - Çift tıklama donuyor, takılıyor yavaş açılıyor tarzında bazı LG kullanıcılarından sorular gelmeye başladı. LG, 3-4 yıl önce Akıllı telefonlara çift dokunarak açılma özelliğini getirerek adeta uzun süre ilgi görecek bir yeniliğe imza atmıştı. Ve bu kullanıcılar tarafından oldukça sevildi ve diğer LG modellerine de uygulanmaya başladı.

LG modellerinde bulunan çift dokunma ile kilit açma olayı çok sevildi ve ardından Asus, Sony gibi telefon üreticileri de yeni modellerinde bu olayı kullanmaya başladı. Tabi kullanıcılar her ne kadar bu olayı sevse de her güzelliğin bir çilesi var gibi. Bazı LG kullanıcıları Çift tıkla kilit açma donuyor, bazen takılıyor gibi sıkıntılarını dile getirdiler. Knock Code çalışma hatası, takılma gibi sorunları basit bir yolla giderebilir ve daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Lg Çift dokunuş ile kilit açma takılıyor

LG Çift dokunuş ile kilit donuyor takılıyor çözümü var mı ?


Öncelikle çift dokunuş ile ekranınız geç açılıyor veya takılıyorsa ilk olarak temiz bir bez ile gözlük bezi olabilir güzelce bir ekranı temizleyin ve donanımsal olarak bir sorunu çözün. Ardından sıra yazılımsal çözüme gelecek. Yazılımsal olarak gireceğiniz basit bir kod ile LG telefonunuzun Knock Code olayına bir güncelleme yapabilirsiniz.

Telefonunuzun telefon tuşlama kısmına ulaşınız ve 3845#*855# tuşlarını tuşlayınız. Ardından LG telefonunun gizli menüsü olan Hidden menü karşınıza gelecek. Burada Settings seçeneğine girin ve ardından Update Touch Firmware seçeneğine dokunun. Bu seçeneğe dokunduktan sonra 15 saniye kadar bekleyin ve ardından menüden çıkış yaparak telefonunuzu kapatıp açınız. EĞER Sorun halen devam ederse fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon