28 Ağustos 2016 Pazar

iPhone Garanti Sorgulama / Internetten Online Sorgulama

iphone garanti sorgulama işlemi yaparak elinizdeki iPhone telefonunun garantisinin bulunup bulunmadığını kontrol edebilirsiniz. Teknoloji marketlerinden aldığınız iPhone telefonların garantisini kontrol etmenize gerek yok. Çünkü oradaki ürünler sıfır ve kapalı kutu olduğu için risk yoktur. Ancak 2.el veya başka bir yerlerden alacağınız zaman özellikle kutusu veya faturası yok ise kesinlikle garanti sorgulaması yapın.

Özellikle ikinci el telefon alırken dikkat etmeniz gereken şeyler var. Bunlar ürünün faturası, gerçekten o kişiye ait olup olmadığı ve garantisidir. Kişi size garantisi devam ediyor diyip satabilir ancak belki de doğru değil. Bu yüzden kısa bir işlem ile iPhone garanti sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için uzun uzadıya işlemler yapmanıza gerek yok. Sadece iPhone cihazın seri numarasını bilmeniz yeterli olacaktır.

iPhone garanti nasıl sorgulanır ?


İlk olarak buradaki Apple servis sayfasına gidiniz. Açılan sayfadan iPhone cihazınızın seri numarasını girin ve Devam butonuna basınız. Bu işlemden sonra cihazınızın Garanti bilgileri karşınıza gelecektir.

Eğer seri numarasını nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız Ayarlar > Genel > Hakkında kısmına gidiniz. Burada cihazınızın seri numarası yazacaktır.

iphone garanti sorgulama

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon