15 Ağustos 2016 Pazartesi

iPhone'da Ekran Videosu Nasıl Çekilir ?

Daha önce Android için ekran videosu çekme konusundan bahsetmiştik. Şimdi de bu sayfamızda iPhone ekran videosu çekme, ekran videosu nasıl çekilir konusundan bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere iPhone'a, Android işletim sistemine göre müzik atmak ve buna benzer işlemler zor olabilmekte. iPhone telefonlarda ekran videosu nasıl çekilir Jailbreaksiz olması önem taşımakta. Çoğu iPhone kullanıcısı ekran videosu çekmek için Jailbreak atacağını sanmıyorum.

iPhone Telefonlarda Ekran videosu nasıl kayıt edilir ?


iPhone ekran videosu çekme konusunda bize yardımcı olabilecek bir iOS uygulaması mevcut. Shou. uygulaması bu işlem için bize yardımcı olacaktır. Uygulamayı buraya tıklayarak iOS telefonunuza kurun ve açın. Uygulamayı yükleyip kurduktan sonra ister Facebook ister Google hesabınız ile oturum açabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamada oyun videosu çekerken diğer kullanıcılar ile chat yapma imkanınız da bulunmakta.

Uygulamaya kayıt olup oturum açtıktan sonra ana ekranda yer alan Start Recording yazısına dokunduğunuzda ekran kayıt işlemi başlamakta. Bu işlem başladıktan sonra ve kayıt işlemini sonlandırmak istediğinizde yine uygulamadaki Stop Recording butonuna dokunmanız gerekecektir. Eğer sadece ekran videosu değil oyun videosu çekecekseniz Asistive Touch'u aktif etmeniz gerekmekte.  Ayarlar => Genel => Erişilebilirlik kısmından Asistive Touch'u aktif edebilme şansınız bulunmakta. iPhone ekran videosu nasıl çekilir konusunu da bu sayfamızda çözümlemiş olduk.

iPhone ekran videosu çekme

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon