7 Ağustos 2016 Pazar

Instagramda Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Eklenir ?

Instagram Stories birden fazla fotoğraf yükleme ve Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir soruları bugünki sizlere sunacağımız konulardan birisidir. Instagram hikayede birden fazla fotoğraf nasıl paylaşılır şeklinde bir soru aldık. Bildiğiniz üzere Instagram geçtiğimiz günlerde bir güncelleme yaparak kullanıcılarını şaşırttı. Snapchat ile alışık olduğumuz Stories - Hikayeler özelliği Instagram'a geldi. Açıkcası ben ilk başta şaşırdım ve bunun bir deneme olabileceğini düşündüm ama Instagram ciddi ciddi bu özelliği kullanıcılarına sundu. Bizde bu özellik çıkınca Instagram stories nasıl kullanılır sayfamızı hazırlama gereği duyduk.

Biz bu Instagram hikayeler nasıl kullanılır sayfamızı hazırlamasına hazırladık da ortaya yeni bir soru daha çıktı. Bazı kullanıcılar Instagram hikayeler kısmında birden fazla fotoğraf koymaktalar. Durum böyle olunca tabi diğer kullanıcılarda bunu merak ediyor. Bazı kullanıcılar o anın fotoğrafını çekerek 1 tane fotoğraf yüklemesi yapıyor ancak bazı kullanıcılar birden fazla fotoğraf koyarak bu hikayeleri daha iyi bir hale getirebiliyor.

Instagram Stories birden fazla fotoğraf yükleme konusunda basit bir çözüm yolu var. Çözüm yolu basit ancak Instagram'ın bu şekilde bu özelliği koyması kötü olmuş gibi çünkü çoğu kullanıcı bu özelliğin olduğunu bilemeyicek. En azından bir buton veya seçenek koysa daha da kullanılabilir olabilirmiş.

Instagram birden fazla hikaye ekleme ( VİDEO )Instagram Stories Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Paylaşılır - Çözüm


Instagram hikayelerde birden fazla fotoğraf nasıl paylaşılır şeklindeki sorunuza kısa ve net cevap vereceğiz. Bu çözüm yöntemini Instagram hikayelerde birden fazla video nasıl paylaşılır sorusunun çözümü içinde kullanabilirsiniz.

İlk olarak Instagram uygulamasını açın ve sol üstteki yuvarlak içerisindeki artı butonuna dokunun. Hikayen kısmına veya hikayen kısmının yanındaki + butonuna dokunabilirsiniz.

instagram hikaye

 

Ardından fotoğraf çekebilmeniz için ön veya arka kamera açılacaktır. Ardından fotoğraf çekebilir veya ekranda aşağıdan yukarıya kaydırma işlemi yaparak son 24 saatte galeriniz de yer alan fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Son 24 saatte çekmiş olduğunuz veya o an çektiğiniz fotoğrafı seçin ve hikayenin kaydedilmesini bekleyin. Bu işlemi yaptıktan sonra hikaye sayınız bir olacaktır.

instagram hikaye

Ardından Instagram ana sayfasında sol üstte yer alan kamera ikonuna dokunun. Ardından yine hikaye ekleme kısmı gelecektir ve yine aynı şekilde o an foto çekebilir, isterseniz de aşağıdan yukarı kaydırma işlemi yapabilir ve son 24 saatte çektiğiniz fotoğrafları yükleyebilirsiniz. Aynı şekilde fotoyu seçip ileri butonuna dokunduğunuzda Instagram hikaye sayınız 2 olacaktır. Aynı işlemi tekrarlayarak hikaye sayınızı arttırabilirsiniz.

instagram hikaye

 

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

20 yorum:

 1. çok teşekkür ederim uzun zamandır bunu arıyordum

  YanıtlayınSil
 2. Tamam ama birden fazla foto veya video secemiyorum??

  YanıtlayınSil
 3. Benim sorum biraz farkı, yenj fotoğraf eklediğimde eskisi kayboluyor. 24 saat icinde farkli zamanlarda farkı fotolar nasil yukleyebilirim? Her yeni foto ekledigimde eskisi silinip yerine yenisi geliyor. Ama herkesde farkli zamanlarda yuklenmis birsürü foto goruyorum. Bunu nasil yapabilirim?

  YanıtlayınSil
 4. BUNLARI BENDE YAPABİLİYORUM AMA İKİ ÜÇ TANE SÖZÜ YADA RESMİ BİR HİKAYEDE PAYLAŞAMIYORUM TEK TEK YOLLAYABİLİYORUM ONU ÖĞRENMEK İSTİYORUM

  YanıtlayınSil
 5. Dediğiniz şekilde yapıyorum ama sadece 1 fotoğraf paylaşıyor.!!

  YanıtlayınSil
 6. Resimler seçilmiyorki

  YanıtlayınSil
 7. DAHA önce birden fazla fotoğraf paylaşımını söylenen şekilde aşağıya kaydırarak ekleyebiliyordum. Fakat şimdi sadece bir fotoğraf kaydedebiliyorum.

  YanıtlayınSil
 8. Ben fotoğraf yüklemek istiyorum ekran fotoğrafı alıyorum daha sonra düzenleyip kırpıyorum ama foto çok büyük çıkıyo sözün yarısı okunmuyo nasıl yapmam lazım

  YanıtlayınSil
 9. süpersiniz çok teşekkürler

  YanıtlayınSil
 10. BUNLARI BENDE YAPABİLİYORUM AMA İKİ ÜÇ TANE SÖZÜ YADA RESMİ BİR HİKAYEDE PAYLAŞAMIYORUM TEK TEK YOLLAYABİLİYORUM ONU ÖĞRENMEK İSTİYORUM acil artık lütfen

  YanıtlayınSil
 11. Hikayenin üstünde yani artı işaretinin üstündeki foto.mak.tiklayin ve istediniz kadar yayınlayın

  YanıtlayınSil
 12. instagram hikaye bölümünde önceki cekilmiş olan fotograflar nasıl eklenir

  YanıtlayınSil
 13. Olmuyo bunları bende yaptım ama olmuyor malesef

  YanıtlayınSil
 14. peki fotograflari paylaşırken 1. fotograftann sonra 2. fotoğraf nasıl ek
  lenir

  YanıtlayınSil
 15. Tşk ederim Harika sayenizde yaptım🙏🏻😂

  YanıtlayınSil
 16. ben birden fazla fotoğrafı paylaşmak istiyorum hani izleyip üstüne tıklayınca değişen şekide

  YanıtlayınSil
 17. Tesekkurlerrr🙏

  YanıtlayınSil
 18. Çok teşekkür ederim harikasinz

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon