Header Description

LightBlog

Breaking

2 Ağustos 2016 Salı

Instagram Stories - Instagram Hikayenizi Oluşturun

Instagram Stories nedir, Instagram Stories nasıl kullanılır şeklinde ki sorular Instagram'ın son güncellemesi ile ortaya çıkmaya başladı. Snapchat ile tanıdığımız Stories özelliği Instagram uygulaması içinde geldi ve çoğu kullanıcı ilk güncellemede bunu merak etmeye başladı. Instagram Stories özelliği ile profilinde paylaşmak istediğin anıları ve o gününe ait anılarını arkadaşların ile 24 saatliğine paylaşmana olanak sağlıyor.

O an paylaştığınız Fotoğraf veya video slayt şeklinde arkadaşlarınıza gösterilir ve sizin o anınıza ait Instagram hikayeniz oluşturulmuş olur. Ayrıca Instagram Stories içerisinde yer alan yazı ve çizim araçlarını kullanarak hikayenizi daha kaliteli bir hale getirebilir ve arkadaşlarınıza daha iyi bir çalışma sunabilirsiniz. Instagram hikayeler ile paylaştığınız anılarınız 24 saat sonra silinir ve profilinizde daha sonra gözükmez.

Instagram Stories hikayeleri ana sayfanızda diğer gönderiler gibi çıkmamakta. Bu hikayeler Instagram uygulamasının en üstünde sıralı bir şekilde çıkmakta. Bu Instagram hikayelerinin neye göre sıralandığını düşünebilirsiniz. En son yapılan hikaye ilk sırada çıkıyor düşüncesi var ise yanılıyorsunuz. Bu sıralama o arkadaşınızın sizin profilinizle olan yakınlığınıza göre gösteriliyor. Bir kişinin Instagram hikayesini açtıktan sonra sola ve sağa tıklayarak o anın diğer fotoğraflarını görebilirsiniz.

Instagram Stories Nasıl Kullanılır ?


Bu özelliği kullanmak için Instagram uygulamasının en üst kısmını gözünüze kestirmelisiniz. Arkadaşlarınızın en son yaptıkları Instagram hikayelerini görebilir ve izleyebilirsiniz. Siz oluşturmak isterseniz ekranın sol üstünde yer alan yuvarlak + ikonuna dokunmanız yeterli olacaktır. Bu artı ya dokunduktan sonra kendi fotoğraf veya videonuzu çekin. Ardından Hikayene ekle butonuna dokunun. Hikayen hemen üst kısımda yer alacaktır. İsterseniz Hikayeyi gizle kısmından istediğiniz arkadaşınıza gizleyebilirsiniz. Hikayeyi sil kısmından silebilirsiniz.

Instagram stories nasıl kullanılır

Instagram Stories Özelliği Snapchat'e baya özenmiş gibi. Ancak biz yinede sizlere bu özelliği tanıtmak istedik. Instagram Stories nasıl kaldırılır, nasıl iptal edilir şeklinde ki sorularınız var ise yorum kısmından dile getirebilirsiniz.

Instagram Stories