30 Ağustos 2016 Salı

Instagram'da Sahte (Fake) Hesap Nasıl Şikayet Edilir ?

Instagram sahte hesap şikayet etme. Instagram uygulaması fotoğraf paylaşmak ve başkalarının paylaştığı fotoğrafları takip etmek için güzel bir platform. Ancak bazen fake hesap gibi can sıkıcı olaylar olabiliyor. Instagram üzerinden birbirini takip eden kullanıcılar fotoğraf beğenme, mesaj atma gibi işlemleri kolayca yapabiliyor. Ancak fake hesaplar şu aralar oldukça çoğaldı. Hele bu açılan sahte hesaplar sizin fotoğrafınız veya adınız ile açıldı ise daha da sorun olabiliyor.

Instagram sahte hesap şikayet etme konusunda, sizin fotoğrafınız veya adınız ile açılmış bir hesabı nasıl şikayet edebileceğinizden bahsedeceğiz. Instagram uygulaması güvenliğe fazla önem vermektedir. Eğer sizin adınıza veya işletmenize ait sahte fake bir hesap açılmışsa bunu şikayet etmeniz en doğal hakkınızdır.

instagram sahte hesap şikayet etme

Instagram Sahte hesabı nasıl şikayet edebilirim ?


Öncelikle incelemeniz gereken bir kaç nokta var. Sahte hesap dediğiniz hesapta gerçekten sizin yüzünüzün gözüktüğü bir fotoğraf var mı ? Öncelikle bunu inceleyin ve cevabınız evet ise aşağıdaki adımları incelemeye devam edin.

İlk olarak sahte hesabın profiline girin ve profilinin yanında yer alan 3 noktalı menü butonuna dokunun. Açılacak olan küçük pencerede "Kullanıcıyı şikayet et" seçeneğine dokunun.

Instagram sahte hesap şikayet etme

Açılan pencereden "Başkasının kimliğine bürünen hesaplar" seçeneğini tıklıyoruz. Bu kısımda "bu formu doldurun" şeklindeki linkli bağlantıya tıklıyoruz.

Instagram sahte hesap şikayet etme

Instagram sahte hesap şikayet etme

Bu kısımdan da "Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış" seçeneğini seçiyoruz.

Instagram sahte hesap şikayet etme

Taklit edilen hesap size ait ise Evet Instagram taklit edilen kişi benim seçeneğini seçin. Ardından gelen son pencerede sizden bilgileriniz istenmekte. Bunları doğru bir şekilde girin ve formu gönderin. Bundan sonra Instagram destek ekibi bu şikayet doğru bulursa sahte hesap kapanacaktır. Bu sayede Instagram sahte hesap nasıl kapatılır sorusunu halletmiş olacaksınız.

Son adımda Instagram sizden kimliğinizi isteyecektir. Instagram aşağıdaki kimlik bilgilerini kabul etmektedir. Bu listedekilerden birini göndermeniz yeterlidir.

  • Doğum belgesi

  • Sürücü ehliyeti

  • Evlilik cüzdanınız

  • Devlet kurumu tarafından verilmiş, ehliyet haricindeki diğer kimlikler (ör. engelli kartı, ordu mensubu kartı veya nüfus kağıdı)

  • Ad değişikliğine ilişkin resmi belge

  • Pasaport

  • Şahsi sigorta veya araç sigortası kartı

  • Seçmen kimlik kartı

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon