20 Ağustos 2016 Cumartesi

Instagram işletme profili nedir, ne İşe yarar, artıları neler ?

Instagram ilk olarak kişilerin arkadaşları ile fotoğraf paylaşması teması üzerine kuruldu. Zamanla bu platform gelişti ve gün boyu milyonlarca Fotoğraf yüklenir oldu. Ancak zamanla bu platform ticaretin döndüğü bir yer halini aldı. Takı, kolye, saat, ayakkabı ne ararsanız satılmaya başladı ve bu plaform üzerinden de ciddi takipçiler elde edip, ciddi satışlar yapabilenler var. Durum böyle olunca da Instagram buna kayıtsız kalamamış ve İşletme profiline geç özelliğini son güncellemesi ile kullanıcılarına sunmuş. Instagram işletme profili çok önemli özellikler ile geliyor.

Instagram üzerinden ürünlerinizin fotoğraflarını çekerek paylaşabilir ve altlarına WhatsApp irtibat numarası koyabilirsiniz. Bunu Instagram profilinde yapan çok sayıda kişi var. Ama fatura ve vergi olaylarına dikkat etmenizde fayda var, bu konuyu Google'da araştırabilirsiniz bu konu dağılmasın. Instagram yaptığı son güncelleme ile bu satış yapan kişileri unutmamış ve Ayarlar kısmına İşletme profiline geç ibaresini eklemiş. Ancak işletmesi olmayan kullanıcılar bile "acaba bunun burda ne işi var, acaba ne işe yarıyor " şeklinde kendi kendilerine soru sorabiliyorlar.

Instagram İşletme Profili nedir, ne özellikleri var ?


Ayarlar kısmında karşımıza çıkan bu özellik özellikle işletmesi olan ve bu işletmesinin ürünlerini Instagram'dan satanlar için harika bir özellik diyebiliriz. Instagram işletme profili sayesinde takipçilerin ile daha iyi temas kurabilir ve onlarla her an iletişim halinde olabilirsiniz.

Instagram işletme profili özellikleri  • İşletme profiliniz olur

  • Müşterilerin sana doğrudan ulaşabilmesi için profilinde telefon numarası, eposta ve konum bilgilerin yer alır.

  • İşletme profili sayesinde istatistiklere ulaşabilirsin. Takipçilerin hakkında bilgi alabilir ve gönderilerinizin erişim sıklığını görebilirsiniz.


Instagram işletme profili Instagram işletme profili

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon