21 Ağustos 2016 Pazar

Google Duo Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Google, Sadece Arama motoru olarak kalmamakta ve mobil sektöre yatırım yapmaya devam etmekte. Android işletim sistemine sahip olan Google, ürettiği Android uygulamaları ile bu sisteme uygulama olarak katkı sağlamaya devam ediyor. Bu katkı sağlayan uygulamalara Google Duo adlı yeni bir uygulama daha eklendi. Bu sayfamızda da Google Duo hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Akıllı telefonların kameraları sadece fotoğraf çekmek için değil. Uzaktaki arkadaşımız, sevgilimiz veya akrabalarımız ile görüntülü konuşma konusunda bize yardımcı olan kameralar, görüntülü konuşma uygulamaları tarafından kullanılmakta. Bu kamerayı kullananlar kervanına Google Duo'da katıldı.

Google duo

Google'ın Google I/O 2016 etkinliğinde tanıttığı bu uygulama, Apple'ın sunmuş olduğu Facetime uygulamasına benzerliği ile dikkat çekiyor. Google Duo daha önce tanıtılmıştı ancak ilk olarak belirli bölgelerde kullanıma sunuldu ve sonunda ülkemizde de kullanıma sunuldu. Google Duo uygulaması, Apple'ın Facetime uygulamasına göre artı özellikler sunuyor. Facetime uygulamasında sadece iOS ve Os x cihazlar arasında görüşme yapılabiliyor.

Google Duo uygulamasında bulunan uçtan uca şifreleme özelliği bulunmakta. Ayrıca Google Duo uygulaması mevcut veri çekme hızını ölçerek bağlantıyı sonlandırmadan çözünürlüğü düşürerek görüşmeye devam etmenizi sağlıyor. Bu özelliğinin yanında sizi arayan kişinin görüntüsünü aramayı cevaplandırmadan da ekranda görebilirsiniz.

Google Duo indir 


Eğer sizde uygulamayı denemek ve kullanmak isterseniz buradaki bağlantıdan uygulamayı Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Google Duo Nasıl Kullanılır ?


Uygulamayı indirip yükledikten sonra ekranda " Video Görüşmesi " yazılı bir ikon yer alacaktır. Buna dokunduğunuzda rehberinizdeki kişiler karşınıza gelecek ve burada aramak istediğiniz kişiye dokunmanız yeterli olacaktır. Tabi karşılıklı görüşme yapabilmek için arayacağınız kişide de Google Duo uygulaması yüklü olması gerekmekte.

Google duo

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon