15 Ağustos 2016 Pazartesi

Bff ne demek ? Instagram'da Neden Kullanılır ?

Bff ne demek şeklinde ki Hashtag bazı Instagram severler tarafından merak edilmeye başlandı. Bu kısaltmayı kullanan kişiler tabi anlamını biliyor ancak bazıları da bunun anlamını bilmeden sadece görüp geçiyorlar. Bunun anlamını bilmeyen Bff ne demek şeklinde sitemlerde bulunmakta. Instagramda bff ne demek.

Instagram ve diğer platformlarda bu tarz kısaltmalar kullanılmakta. İnternet üzerindeki konuşmalarda kısaltmalar kullandığımız gibi durum güncellemelerin de ve Instagram fotoğraf açıklamalarının altında kısaltmalar yer almakta. Bu kısaltmalar çoğu kişi tarafından bilinçli bir şekilde kullanılmakta ve bir anlam ifade etmekte. Tabi çoğu kişi için bir anlam ifade etse de bazıları anlamını bilmediği için Instagram ekranına bakıp kalıyor.

bff ne demek

Bff ne demek ? Açılımı nedir ve neden kullanılır ?


Instagram gibi fotoğraf paylaşma ağlarına fotoğraf atan kullanıcılar çoğu zaman arkadaşları ile beraber foto atmakta. Bunlar genelde en samimi olduğumuz arkadaşlarımız olmakta. Samimi olduğumuz arkadaşlarımız ile fotoğraf attığımızda fotoğrafın açıklamasına Bff yazarız. Bu kısaltmanın açılımı best friends forever şeklindedir. Buda Türkçe olarak " Sonsuza kadar en iyi arkadaş " şeklinde açıklanmakta. O samimi olduğumuz arkadaşımıza olan sevgimizi göstermek için #bff şeklinde etiket kullanabiliriz. Tabi bu etiketi paylaştığımız arkadaşımızın da bilmesi lazım aksi taktirde arkadaşınız " Allah Allah bff yazmış o da ne ki " şeklinde kafasında soru işaretleri bulundurabilir.

Bu sayfamızda sizlerle beraber bff ne demek sorusuna bff nedir konusu altında cevap vermeye çalıştık.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

2 yorum:


EmoticonEmoticon